Ново Промоција
HemorBil маст против хемороиди

HemorBil маст против хемороиди

Цена: 450 ден

Код на продуктот: MG008

Хеморбил мелемот е гарантиранo ефикасно природно средство против надворешни и внатрешни хемороиди. Делувањето на мелемот е засновано на база на активни растителни екстракти кои имаат природни антисептични, антивоспални и антистетички особини.

Во својот состав содржи екстракти од лековити билки (босилек, липа, камилица) и ладно цедени масла (маслинка, бадем, сончоглед, лимон). Ладно цедените масла се богат извор на есенцијални омега 6 и 9 масни киселини кои потпомагаат во регенерација на клеточната обвивка. Етерното масло од лимон го смирува чувството на иритација и болка.

Препорачан начин на употреба
Мелемот се нанесува на чиста и сува кожа во аналната регија, после секое дефецирање (празнење на столицата) и после извршен хигиенски акт.

НАРАЧАЈ

Опис на производот

Состојки екстракти од лековити билки (босилек, липа, камилица) и ладно цедени масла (маслинка, бадем, сончоглед, лимон)
Нето тежина 100 ml
Производител Медобил Груп