Популарно Промоција
Чај за слабеење

Чај за слабеење

Цена: 399 ден

Код на продуктот: MG015

Билната мешавина за слабеење на Медобил помага во зголемувањето и забрзувањето на перистатичната моќ на цревата, при што храната побрзо минува низ системот за дигестија, со што се намалува ресорпцијата на хранливите материи, особено на мастите, а делува и на зголемување на елиминацијата на вишокот течности. Се приготвува така што една супена лажица од билната мешавина се прелева со 200 ml зовриена вода. Се остава да отстои 10 минути во покриен сад. Повремено се меша и потоа се процедува.
 
Препорачана дневна доза: Свежо подготвениот чај се пие до две шолји на ден, незасладен, после оброкот. Едно 100-грамско пакување од чајот за слабеење трае отприлика две недели. Со конзумација на производот можете да постигнете намалување до 3-4 килограми за 10 дена.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Свежо подготвениот чај се пие до две шолји на ден, незасладен, после оброкот. Препорачлива максимална дневна доза од овој чај е до еден литар, во времетраење од еден месец, по што се препорачува пауза од две недели.

Не се препорачува при бременост, при лактација, оштетувања или заболувања на бубрезите или црниот дроб и кај деца под 12 год. 
 

Состојки корен од крушина, корен од зајчев трн, корен од глуварче, слабок корен, лист од нане, цвет од камилица, плод од сладок анасон
Нето тежина 100 g
Производител Произведува за Медобил Груп ДООЕЛ Скопје: Алкалоид АД Скопје