Слиминг термо крем

Слиминг термо крем

Цена: 250 ден

Код на продуктот: MG020

Слиминг термо кремот на Медобил е одлично средство за третман на целулит и корекција на вишокот килограми. Во неговиот состав влегуваат коприва, бозел, боровница и розова пиперка. Идеален за користење во комбинација со нашите препарати Медобил Слимс или Медобил Голд доколку сакате да го забрзате процесот на слабеење.

Начин на употреба
Кремот нанесете го на деловите од телото зафатени со целулит - „проблематичните делови од телото“ - и местата каде што има евидентно зголемена телесна маса, втријте го со помош на блага масажа, а потоа завиткајте го намачканото место со фолија, преку која ќе облечете топла облека. Оставете ја фолијата на телото до 40 минути. За тоа време може да се релаксирате или за подобри и побрзи резултати може да се движите, да шетате или да применувате лесни вежби. Постапката се применува 2-3 пати неделно.

НАРАЧАЈ

Опис на производот

Предупредување
Само за надворешна употреба. Не смее да се нанесува на отворени кожни рани, на кожа која се лупи, на места зафатени со какво било кожно заболување. Не смее да ја користат лица со многу осeтливи капилари, оштетени вени или какво било нарушување на крвотокот на нозете. Не смее да се нанесува на слузница или на места кои се со видлив надворешен оток и подлив. Ако ги допрете очите веднаш измијте ги со доволно количина на вода.
 

Состојки коприва, бозел, боровница и розова пиперка
Нето тежина 50 ml
Производител Медобил Груп