Популарно Промоција
GastroBil

GastroBil

Цена: 890 ден

Код на производот: MOB01

За луѓе кои имаат проблем со хеликобактер пилори, зголемено лачење на жолчна и желудочна киселина, подуеност, гасови, гастрит, жежење во желудникот и затвор на столица.

Со нарачани две шишиња GastroBil, третото шише го добивате гратис.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

GastroBil е хомогенизиран производ , додаток во исхраната составен од пчелини производи, ферментиран сок од јаболка и 16 билки.

Состав:
ферментиран сок од диви јаболки(247 мл), прополис(0,315 мл), перга(0,045 мл), матичен млеч(0,007 мл) и екстрат од 16 билки, Анасон(0,315 мл)- Anise Pimpinela, Петровец(0,90 мл)- Agrimonia Eupatoria, Жалфија(0,090 мл)- Salvia Officinalis, Ајдучка трева,(0,13 мл)- Achilea Millefolium, Босилек(0,135 мл)- Basillicum Ocimum, Планински чај(0,135 мл)- Sidiros Scardus, Црвен кантарион(0,315)- Centraurium Euthraea, Жолт кантарион(0,315 мл)- Hipericium Perforatum, Нане/Мента(0,045 мл)- Menta Piperita, Мајоран(0,045 мл)- Origanum majorana, Камилица(0,090 мл)- German Chamomile, Чубрица(0,090 мл)- Summer Savory, Линцура(0,315 мл)- Gentriana Lutera).

Начин на употреба:
Да се земат по 5мл GastroBil два пати на ден.
Една лажица Гастро Продукт (5мл) се меша во 2-2,5 дл вода и се пие наутро 1 час пред оброк и навечер 1 час пред спиење. По желба може да се заслади со мед.

Не се препорачува на лица под 12 год.

Количина: НЕТО 250мл

Напопмена:
GastroBil е 100% природен производ кој гарантирано не содржи: вештачки бои, емулгатори, адитиви и конзерванси.
Производот не содржи траги од глутен, казеин, јајца, јатки или други алергени, со исклучок на мед и прополис.
Да не се надминува препорачаниот дневен внес на производот.
Овој производ не е наменет за лекување на било која болест.
Изјавите кои се однесуваат на овој производ не имплицираат дека производот има медицински својства.
Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за балансирана исхрана и здрав начин на живот.
Во случај на бременост, доење, земање на терапија со лекови или во случај на медицински надзор препорачуваме да го консултирате лекарот пред земањето на било кој додаток на исхраната.
Во случај на појава на несакани реакции прекинете ја употребата и консултирајте се со лекар.
Чување: Да се чува на суво и темно место, надвор од дофат на деца. Шишето да биде затворено на температура до 20 С. Поради својот 100% природен состав се јавуваат мрежести творби, затоа шишето да се проматува пред употреба.
Рок на траење: една година од датумот на производство кој е отпечатен на амбалажата.
Произведува и полни: Медобил Груп Дооел Скопје