?Portlet.ProductsControl.Badge.Popular.Label? ?Portlet.ProductsControl.Badge.Promotion.Label?
Medobil Gold
Medobil Gold
Medobil Gold

Medobil Gold

Çmimi: 1 980 ден

Kodi i produktit: MG006

Medobil Gold është një preparat i bazuar në mjaltë, propolis, pelte mbretërore, L-carnitine dhe ekstrakte bimore. Nëse konsumohet sipas udhëzimeve për përdorim, arrin humbje peshe apo humbje peshe efektive, një kilogram çdo tre ditë ose maksimumi 10 kilogramë në muaj.

Falë përbërjes 100% natyrale, ky produkt mund të konsumohet nga fëmijët nën moshën dymbëdhjetë vjeç, nënat në gji pas përfundimit të muajit të katërt të laktacionit, personat me diabet të diagnostikuar (nëse jo me injeksion insulinë) dhe pjesa tjetër e popullsisë.

Medobil Gold mund të konsumohet vetëm si suplement dietik për të forcuar sistemin imuno-biologjik (imunitetin).

  POROSITNI

Përshkrim i produktit

Përshkrim i produktit

Një mënyrë përdorimi:

Një lugë çaji Medobil Gold shpërndahet në 150 ml ujë të vakët (mbushni vetëm pjesën e futur të lugës), përzieni mirë dhe pini gllënjkë-gllënjkë, në intervale prej një minutë ose në një kohëzgjatje totale prej 10 minutash. Në këtë mënyrë zëvendësoni një vakt në ditë, vakti është ekskluzivisht darka, mëngjesi dhe dreka merren normalisht pa pengesa dhe përzgjedhje diete. Vaktin e fundit mund ta konsumoni jo më vonë se ora 17.00. Pini Medobil Gold si pije dy deri në tre orë para gjumit. Cili është efekti i Medobil Gold? Preparati vepron drejtpërdrejt dhe dytësisht në sistemin tretës. Pastron tërësisht vilet e zorrëve, të cilat përshpejtojnë dridhjen e procesit të oksidimit metabolik dhe në këtë mënyrë vepron drejtpërdrejt në procesin e detoksifikimit metabolik. Ky pastrim ndihmon traktin e zorrëve, si dhe presionet osmotike dhe onkotike për të balancuar dhe hequr gradualisht statusin e rritur të lipideve (rezervat yndyrore), duke arritur kështu humbjen e peshës në mënyrë natyrale dhe të shëndetshme. L-carnitine (ose vitamina B20) është përbërësi natyral më i famshëm dhe më i kërkuar për humbje peshe në botë. Kjo vitaminë luan një rol të rëndësishëm në trupin e njeriut, por më e famshmja është pjesëmarrja e saj si bartëse e acideve yndyrore përmes membranave anësore dhe mitokondrive, ku ato digjen dhe përdoren si burim energjie. Pra, nëse nuk ka mjaftueshëm L-carnitine në trupin tonë, yndyrat nuk përdoren për të krijuar energji, por grumbullohen në muskuj dhe lëkurë, gjë që e bën trupin të lëmuar, të relaksuar dhe të dhjamosur. Me marrjen shtesë të një doze L-carnitine nga njeriu, yndyrnat në mënyrë krejtësisht të shëndetshme dhe natyrale shkrihen dhe shndërrohen në energji, dhe trupi bëhet i fortë, i tendosur, i hollë dhe plot energji. Si një suplement natyral, L-carnitine është plotësisht i sigurt për konsum tek fëmijët, nënat në gji, atletët dhe të moshuarit, sepse rrit imunitetin, përmirëson aftësinë mendore dhe humor pozitiv, mbron zemrën, veshkat, sistemin tretës dhe të gjithë sistemin e qarkullimit të gjakut. me muskuj. Kjo është arsyeja pse L-carnitine njihet në mbarë botën si një eliksir natyral për humbje peshe dhe shëndet të përsosur.
Konsumatorët, pas përfundimit të trajtimit me Medobil Gold, marrin një trup të shëndetshëm, vital dhe të pastruar. Efekti është i qëndrueshëm, dhe kilogramët nuk kthehen. Rekomandime për një dietë të rregullt Për kohëzgjatjen e dietës Medobil Gold, rekomandojmë që dieta të përbëhet nga perime, fruta (veçanërisht ananasi i freskët), supa (por jo supa të gatshme) dhe proteina. Konsumoni lëngje dy herë më shumë se zakonisht (çaj trëndafili, çaj jeshil, çaj menteje dhe çaj majdanoz). Gjithashtu rekomandojmë që të mos konsumohen ushqime të përgatitura në vaj të rafinuar (të skuqura), ushqime që përmbajnë erëza, ushqime që përmbajnë sheqer dhe niseshte të papërpunuar (patate, oriz, bukë e bardhë).

Shënim i rëndësishëm
Produkti nuk duhet të konsumohet nga persona që janë alergjikë ndaj mjaltit ose propolisit, gra shtatzëna, fëmijë nën dymbëdhjetë vjeç, nëna gjidhënëse deri në katër muaj laktacion, persona me diabet që injektojnë insulinë, persona që janë në trajtim të veçantë mjekësor. Përgatitja shkakton shtim në peshë nëse konsumohet me vakt.

Siguria
Është kategorizuar nga Drejtoria e Ushqimit si suplement ushqimor. Analizat dhe ekzaminimet kryhen rregullisht në J.Z.O. Instituti për mbrojtje shëndetësore - Shkup dhe është i aprovuar për konsum. Përputhet me rregullat për sigurinë dhe sigurinë e ushqimit. Produkt 100% maqedonas me burime nga zonat më të pastra ekologjike.

Vlerat ushqyese Uji:
9.660%; Proteina: 2,060%; Sheqerna të reduktuara: 69,240%; Përmbysja totale: 72,520%; Vlera totale e energjisë: 1277,000 kJ / 305,000 kcal për 100 g; Vlera energjetike e sheqerit: 296,000 kcal / 100 g; Vlera energjetike e proteinave: 8450 kcal/100g;