?Portlet.ProductsControl.Badge.Popular.Label?
PROPOLI 70% ME EKSTRAKT KAFEJE GJELBLE 30ml

PROPOLI 70% ME EKSTRAKT KAFEJE GJELBLE 30ml

Çmimi: 590 ден

Kodi i produktit: MOB04

Kërkimet shkencore në laboratorët botërorë kanë vërtetuar se propolisi ka efekte antibakteriale, antivirale, antitumorale, anabolike, rigjeneruese dhe anestetike.
Është vërtetuar shkencërisht se është një antibiotik i pastër natyror me vetitë e tij.
Ndihmon në trajtimin e proceseve inflamatore të organeve të tretjes, organeve të frymëmarrjes dhe gjinekologjike, ulcerave, gastritit, ulçerës, rinitit, bronkitit astmatik, erozionit të qafës së mitrës dhe sëmundjeve të tjera.

  POROSITNI

Përshkrim i produktit

Përbërja specifike e propolisit përcakton vlerën e tij të përdorshme si produkt me aktivitet të theksuar biologjik, i cili në disa vende evropiane (Gjermani, Zvicër) trajtohet si ilaç dhe në shumë të tjera (Austri, Francë, Spanjë, Japoni, Brazil, SHBA). trajtohet si suplement dietik.

Është zbuluar se ka një efekt pozitiv në diabetin duke ulur sheqerin në gjak, pa efekte negative në punën e veshkave dhe mëlçisë.

Propolisi përdoret gjerësisht në dermatologji: trajtimin e plagëve, djegieve, ekzemës, sëmundjeve mykotike.