Корисни совети за постпразнично слабеење

Ако сакате да ослабете после сезоната на празнично прејадување, не сте единствени. После дочекот на новата година и божиќните празници бројот на возрасни лица кои вежбаат е скоро двојно поголем. Водете се според овие совети за да останете на вистинската патека и за да ја остварите целта.

Поставете си реални цели
Размислувајте колку килограми е разумно да очекувате од себе да изгубите, кога ќе ги земете предвид својот стил на живот, рутината, претстојните празници, прослави итн. Ако имате превисоки очекувања од себе, тоа може да влијае на вас брзо да се откажете.

Кревајте тегови
Тренингот за јакнење ви помага да се затегнете, но и го забрзува метаболизмот па така полесно ќе ги изгубите вишокот килограми.Внимавајте што јадете
Скоро секој оброк може да стане здравје така што ќе замените некои состојки. Пробајте да користите авокадо наместо путер или ванила наместо шеќер.

Фотографирајте се се додека јадете
Истажувањата покажаа дека ако се фотографирате додека јадете одредена храна, можете значително да ја намалите желбата за неа.

Водете дневник
Запишувајте сѐ што ќе внесете во организмот! Со водењето дневник на исхраната можете да бидете уште поуспешни на патот кон губењето на килограмите. Можете да запишувате во тетратка или во мобилен телефон сѐ што се изеле во текот на денот, но никако немојте да се лажете себе. Со правилно водење на евиденција за она што сте го внеле во организмот ќе имате јасна слика за својот труд кога е во прашање слабеењето. Вежбајте и хранете се здраво!

Согорете ги мастите
Кратките, интензивни тренинзи, како на пример Табата, можат да ви помогнат да ја смалите количината на масти во телото.

Прекинете да се прејадувате
Контролирањето на порциите игра значајна улога во слабеењето, па затоа сервирајте си помали порции и запрете кога ќе осетите дека сте сити.

Уживајте во секој залак
Ако јадете споро, дајте му на своето тело шанса да се почувствува сито, па нема да можете да се прејадувате.

Не заборавајте да пиете вода
Со редовно внесување течности во организмот ќе се чувствувате подолго сито, а ако внесувате вода, тоа веднаш значи внесување на помалку калории.

Како побрзо до здраво и витко тело?
Со нашиот пакет 100% природни производи Медобил Слимси кој е составен од билен микс и препарат на база на мед можете да го забрзате слабеењето, намалувајќи од 10 до 15 килограми за само 30 дена. Со паралелно користење на двата производи не само што ќе ги симнете килограмите, туку и ќе го сочувате здравјето. А начинот на употреба на сетот е многу едноставен и не бара дополнителна физичка активност или изгладнување! Билниот микс се пие половина час после оброците доручек и ручек. Препаратот на база на мед се конзумира како замена за оброкот вечера. Ем сити, ем витки. Пакетот ќе ви го доставиме до врата на наш трошок! Сѐ што ви треба е волја, за останатото ќе се погрижи Медобил Слимси.
https://www.medobil.com/proizvod/6045/medobil-gold

Категории