Популарно
GEN ENERGY 30 САЏЕТИ

GEN ENERGY 30 САЏЕТИ

Цена: 16,05 €

Код на производ: GEN02

Ген Енерџи е целосно природен производ кој ја зголемува енергијата во нашето тело.
Во кесичка од 10 гр има мед и неколку билки како и цејлонски цимет.
Од пчелините кошници има: мед, прополис, жолфија, нане, анасон, русомача, босилек и цејлонски цимет.
Се ова е соидинето по природен пат и е добиен Ген, силен и целосно природен енергетски напиток.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Како се користи: кога ќе ви падне енергијата, кога сте уморни, при временски промени, тешка физичка работа особено препорачлив кај спортисти.
Максимална дневна доза ГЕН е еден грам на еден килограм телесна тежина. Значи човек од околу 70 кг може максимално без никакви последици да испие 7 кесички од нашиот ГЕН.
Дијабетичари и деца исто така може да го користат ГЕН, но да не ја надминуваат препорачаниот внес од 3 кесички или саџети.
Една кесичка содржи 10гр.
Начин на конзумација: Ген може да се пие директно од кесичката. Кесичката се отвара на означеното место и орално се конзумира, препорачливо е да не се голта наеднаш туку да се јаде полека со отопување во устата.
Може да се користи и како засладувач во чај, млеко или друг топол напиток.
Особено да се внимава на температура на напитокот да не биде над 40 или 50°C за да не се уништат хранливите компоненти и витамини.
Ген содржи комплекс витамини: B, A, C, магнезиум, калциум и натриум. Може да се користи и како летен природен, ладен напиток со вода.
Поради ладната вода, треба многу повеќе да се промешува за да се растопи.
И топол и ладен напиток никако не треба да се пие на “екс’’ туку полека полека голтка по голтка и за само неколку минути ќе се почуствувате релаксирани и енергични во исто време.