Празници на број, килограми рој! Нашиот калкулатор на индекс на телесна маса (ИТМ) ќе ви открие дали имате здрава тежина или можеби е време за слабеење. Повеќе инфо »

Фоли Стронг лосион

Фоли Стронг лосион

Фоли Стронг лосионот против опаѓање на косата е прикладен за сите типови на коса, особено за оштетенa и боена коса. Лосионот содржи специјална растителна формула со биоактивни елементи кои содржат есенцијални нутритиенси. Лосионот делува стимулативно на скалпот, ја поттикнува активноста на клетките одговорни за раст на косата и ја регулира активноста на лојните жлезди. Во неговиот состав се содржани растителни екстракти од коприва, бел невен, див костен, рузмарин, бадем и орев.

Препорачан начин на користење

За најдобри резултати се препорачува тоникот да се нанесе на чиста коса. Се нанесува рамномерно на коренот на косата и скалпот. Откако ќе се нанесе рамномерно, скалпот се масира со рамномерни благи кружни движења околу 5 минути. Се остава да делува до следното миење на косата.

Општ преглед
Состојки растителни екстракти од коприва, бел невен, див костен, рузмарин, бадем и орев
Нето тежина 250 ml
Производител Медобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
Заштита од непожелни пораки
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 2813
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG014
  • Достапност: Има залиха
  • 980 ден.
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ цела Македонија чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Дали може да се предомислам? Сите продажби се конечни и нерефундабилни. Затоа информирајте се внимателно за производот пред да го нарачате.

Ознаки: медобил, лосион, коса, опаѓање, регенерација, коприва, бел невен, див костен, рузмарин, бадем, орев