Останете во тек со нашите промоции и заштедете!

Фоли Стронг маска за коса

-10% Фоли Стронг маска за коса

Фоли Стронг маската за коса е прикладна за сите типови на коса, особено за оштетенa, обоена и коса чиишто краеви лесно се кршат. Целосно го регенерира и обновува влакното, обезбедува чувство на сјај и леснотија при одржувањето, чешлањето и обликувањето на косата. Овој третман видно го намалува оштетувањето на влакното, со што на третираната коса ѝ го враќа природниот сјај, еластичност и волумен.

Во неговиот состав се содржани растителни масла од авокадо, ориз, кокос, какао и млад орев кои овозможуваат потхранување на влакното. Медот, Д-пантенолот (витаминот Б5) и растителните екстракти и протеини помагаат во регенерирање и зацврстување на косата и во одржување на нејзиниот природен сјај.

Д-Пантенол (витамин Б5) и растителните екстракти и протеини потпомагаат за зацврстување на косата и во одржување на природниот сјај.

Препорачан начин на користење

Маската се нанесува на влажна коса која претходно е добро измиена и исплакнета од Фоли Стронг шампонот. Се нанесува рамномерно на косата и се остава да делува неколку минути. Се исплакнува темелно. За најдобри резултати следете го упатството и користете ја колекцијата на Медобил за третман на коса: Фоли Стронг шампон за коса и Фоли Стронг лосион против опаѓање на коса.

Општ преглед
СостојкиД-пантенол, мед, растителни масла од авокадо, ориз, кокос, какао и млад орев
Нето тежина250 ml
ПроизводителМедобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
Ја наградуваме вашата доверба
Во декември, 10% попуст на сите продукти во производство на Медобил Груп.
Новогодишен попуст
Погледнете ги празничните промо пакети со кои заштедувате до 60%.
  • Прегледи: 431
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG013
  • Достапност: Има залиха
Побрзајте! Понудата истекува за:
  • 180 ден.
  • 162 ден.
Временска рамка за испорака
Доставата на нарачките се реализира за 2-3 работни дена преку Брза Пратка.
Дали може да се предомислам?
Продажбите се конечни и нерефундабилни. Ве молиме прочитајте повеќе.

Ознаки: медобил, маска, коса, опаѓање, регенерација, авокадо, ориз, кокос, какао, млад орев, мед, Д-пантенол