Празници на број, килограми рој! Нашиот калкулатор на индекс на телесна маса (ИТМ) ќе ви открие дали имате здрава тежина или можеби е време за слабеење. Повеќе инфо »

Фоли Стронг маска за коса

Фоли Стронг маска за коса

Фоли Стронг маската за коса е прикладна за сите типови на коса, особено за оштетенa, обоена и коса чиишто краеви лесно се кршат. Целосно го регенерира и обновува влакното, обезбедува чувство на сјај и леснотија при одржувањето, чешлањето и обликувањето на косата. Овој третман видно го намалува оштетувањето на влакното, со што на третираната коса ѝ го враќа природниот сјај, еластичност и волумен.

Во неговиот состав се содржани растителни масла од авокадо, ориз, кокос, какао и млад орев кои овозможуваат потхранување на влакното. Медот, Д-пантенолот (витаминот Б5) и растителните екстракти и протеини помагаат во регенерирање и зацврстување на косата и во одржување на нејзиниот природен сјај.

Д-Пантенол (витамин Б5) и растителните екстракти и протеини потпомагаат за зацврстување на косата и во одржување на природниот сјај.

Препорачан начин на користење

Маската се нанесува на влажна коса која претходно е добро измиена и исплакнета од Фоли Стронг шампонот. Се нанесува рамномерно на косата и се остава да делува неколку минути. Се исплакнува темелно. За најдобри резултати следете го упатството и користете ја колекцијата на Медобил за третман на коса: Фоли Стронг шампон за коса и Фоли Стронг лосион против опаѓање на коса.

Општ преглед
Состојки Д-пантенол, мед, растителни масла од авокадо, ориз, кокос, какао и млад орев
Нето тежина 250 ml
Производител Медобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
Заштита од непожелни пораки
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 2637
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG013
  • Достапност: Има залиха
  • 180 ден.
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ цела Македонија чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Дали може да се предомислам? Сите продажби се конечни и нерефундабилни. Затоа информирајте се внимателно за производот пред да го нарачате.

Ознаки: медобил, маска, коса, опаѓање, регенерација, авокадо, ориз, кокос, какао, млад орев, мед, Д-пантенол