Празници на број, килограми рој! Нашиот калкулатор на индекс на телесна маса (ИТМ) ќе ви открие дали имате здрава тежина или можеби е време за слабеење. Повеќе инфо »

Фоли Стронг шампон

Фоли Стронг шампон

Фоли Стронг шампонот против опаѓање на косата го храни коренот на влакното и ја стимулира циркулацијата со што се поттикнува растот на косата, а оштетените влакна (крти, кршливи, расцветани и без сјај) се обновуваат. Исто така, го смирува воспалувањето на кожата на главата, го ублажува црвенило и го смалува чувството на чешање, ја чисти и негува косата и кожата на главата и го нормализира работењето на лојните жлезди. Шампонот е погоден за секојдневна хигиена и нега на косата и е вистински избор за боена и хемиски третирана коса, оштетена од ефекти на УВ зраци, животната средина и стилот на живот. Во неговиот состав се содржани екстракти од зелен чај, пченка, чајно дрво, арган и хининово дрво. Д-пантенолот (витаминот Б5) и растителните екстракти и протеини помагаат во зацврстување на косата и во одржување на нејзиниот природен сјај.

Наменет е за третман против опаѓање на косата, одржување на хигиена и стимулирање на микроциркулацијата, а со тоа се враќа виталноста и енергијата на коренот.

Препорачан начин на користење

Навлажнете ја косата и темето, нежно нанесете мала количина од шампонот на мокра коса. Масирајте го нежно скалпот околу 3 минути. Богатата пена исплакнете ја темелно со топла вода. Завршете го плакнењето со млака вода. За најдобри резултати користете го шампонот 2-3 пати неделно, следете го упатството и користете ја колекцијата на Медобил за третман на коса: Фоли Стронг маската за коса и Фоли Стронг лосионот против опаѓање на косата. Шампонот може да се користи секојдневно.

Општ преглед
Состојки Д-пантенол, екстракти од зелен чај, пченка, чајно дрво, арган и хининово дрво
Нето тежина 250 ml
Производител Медобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
Заштита од непожелни пораки
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 2987
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG012
  • Достапност: Има залиха
  • 270 ден.
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ цела Македонија чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Дали може да се предомислам? Сите продажби се конечни и нерефундабилни. Затоа информирајте се внимателно за производот пред да го нарачате.

Ознаки: медобил, шампон, коса, опаѓање, зелен чај, пченка, чајно дрво, арган, хининово дрво, Д-пантенол