Останете во тек со нашите промоции и заштедете!

Hot Shapers хеланки

Hot Shapers хеланки

Однесете го вашето фитнес патување на следното ниво и препотете го вашиот пат на враќање во форма. Hot Shapers хеланките имаат елегантен дизајн, удобни се и се прилагодуваат на вашите облини. Штом еднаш ги пробате, ќе најдете многу причини да ги носите постојано. Изгледајте убаво, стекнете совршен облик и намалете ги килограмите со овие Hot Shapers хеланки со високи перформанси. Направени од NEOTEX, најновата паметна текстилна технологија, материјалот ја апсорбира влагата преку процес наречен капиларна акција и ја изнесува на површината каде потоа испарува, така што ви гарантира дека однадвор ќе останете суви. Имаат дишечки и еластичен дизајн и лесни се за носење и чистење: исперете ги во ладна вода и оставете ги природно да се исушат. Гарантирано ќе ве одржуваат во форма и ќе направат да се чувствувате фантастично.

Овозможуваат термално согорување на калориите: Во нив не само што изгледате добро, туку и активно го тонирате вашето тело. Дејствуваат така што ја зголемуваат вашата телесна температура, предизвикувајќи да се потите и да согорувате калории додека се движите во текот на денот. Вишокот на течности ќе опадне, а вие ќе станете послаби.

Научно проектирани за резултати: Продуктите на Hot Shapers се дизајнирани така што ќе се чувствувате удобно и суво во текот на вежбањето, без оглед дали станува збор за трчање, пешачење, дигање тегови, аеробик или дури и јога. Материјалот е специјално направен да го блокира насобирањето на бактерии што предизвикуваат миризба и ќе ја отстрани влагата од вашата кожа. Вежбањето никогаш не било толку лесно и удобно. Во нашата продавница се достапни во три големини: XL, XXL и XXXL.

Дизајнирани имајќи ја на ум жената: Хеланките се направени од неопрен без латекс и содржат висок процент на спандекс што ќе се прилагоди на вашите облини. Материјалот овозможува супериорна растегливост и издржливост. Компресивната ткаенина креира цврст облик, така што не мора да се грижите дека ќе ви се нишаат или изместуваат додека се движите. Хеланките се ултратенки, спречуваат набирање и ви овозможуваат да се движите и навалувате слободно.

Носете ги во секое време и секаде: Секоја жена, девојка и секоја мајка поседува барем еден пар хеланки, јога панталони или капри панталони, било за во теретана или за по дома. Тогаш, зошто да не ги замените вашите стари со Hot Shapers хеланки, дуплирајќи ги придобивките: мода и функција. Продуктот излега одлично без разлика каде сте тргнале - во теретана или на трчање - и лесно може да бидат искомбинирани со маичка по ваш избор. Тие се најдобар избор за комоција и стил - навистина најдоброто нешто од двата света.

NEOTEX технологија за согорување на калориите: Изработени од NEOTEX паметна ткаенина, Hot Shapers хеланките претставуваат комбинација од фитнес и технологија. Оваа напредна тренинг опрема е дизајнирана да ви помогне да го постигнете потењето потребно за да останете во форма, што беше и клинички докажано. Имено, неколку независни клинички студии ги потврдија ефектите на NEOTEX материјалот и резултатите на Hot Shapers продуктите. По осум седмици употреба, беа констатирани следните резултати: од 4х до 10х повеќе потење, зголемено согорување на калориите, намалување на обемот на вашиот струк, подобрен изглед на целулитот, чувство на општа благосостојба.

Забрзајте го губењето на вишокот килограми

За да бидеме 100% сигурни во резултатот, ја збогативме понудата со термо крема чија основа е екстрактот од луто пиперче, со длабока продорна моќ, со што масното ткиво од поткожниот систем буквално ќе биде стопено. А за нашата крема да има два пати посилно дејство, ја додадовме и стреч термо фолијата за уште поголем ефект. Исто така, ви препорачуваме во нарачката да го додадете и Медобил чајот за слабеење и детоксицирање, составен од девет билни компоненти кои ќе ја забрзаат перисталтичната моќ на цревата, при што храната брзо ќе минува низ дигестивниот тракт, со што ќе се намали ресорпцијата на мастите, а воедно ќе се зголеми елиминацијата на вишокот течности.

Начин на одржување

Имајќи предвид дека продуктот е изработен од неотекс (комбинација од памук, ликра и микрогранулат од најлон), со него треба да се ракува внимателно - исто како да облекувате хулахопки - како не би настанало физичко оштетување. При облекувањето, особено внимавајте продуктот да не го поткачите со ноктите и грубата кожа на рацете и стапалата, како и со, доколку имате, испукани пети. Не нарачувајте помала големина од продуктот од онаа што реално ви одговара според обемот на вашите колкови и половината (погледнете ја табелата погоре), мислејќи дека така ќе имате посилен ефект, бидејќи може да настане пукање на материјалот кога ќе примените сила за да го облечете. Не се пере во машина за перење алишта туку се проплакнува на рака, во млака кон ладна вода, без триење. Ако се носи на кожа, потребно е да се проплакнува после секое носење бидејќи солта што ја содржи човечката пот може да го нагризе и уништи материјалот од кој е направен продуктот. Доколку се појави непријатна миризба, после извесно време носење, може при плакнењето да се аплицира сосема мала количина течен детергент за црна облека. Се остава да се суши природно, без директно изложување на извори на топлина.

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 2144
  • Бренд: Hot Shapers
  • Код на продуктот: HSCPW
  • Достапност: Има залиха
  • 850 ден.

Достапни опции

✓ Не сте сигурни која големина да ја изберете? Погледнете ги инструкциите:

Инструкции за избор на големина на Hot Shapers хеланки
Временска рамка за испорака
Доставата на нарачките се реализира за 5 работни дена преку Брза Пратка.
Дали може да се предомислам?
Продажбите се конечни и нерефундабилни. Ве молиме прочитајте повеќе.

Ознаки: хеланки, слабеење