Останете во тек со нашите промоции и заштедете!

Hot Shapers појас

Hot Shapers појас

Овој елегантен и удобен појас за половина е дизајниран за беспрекорно да се прилагоди на вашето тело и не се забележува под повеќето облека. Можете да го носите за време на интензивен тренинг во теретана, на групно возење статичен велосипед, додека џогирате, практикувате релаксирачка јога или, пак, гледате телевизија.

Направен од NEOTEX, најновата паметна текстилна технологија, овој ултратенок појас за половина генерира топлина за пријатно зголемување на температурата секаде каде има контакт со кожата, особено на региите каде ви е потребно најповеќе. Се приспособува според вашата фигура, давајќи ви ја посакуваната флексибилност. Лесниот дишечки материјал не само што е удобен, туку исто така ви овозможува да се движите слободно. Не мора да се грижите дека ќе се примети потта бидејќи материјалот ја апсорбира влагата преку процес наречен капиларна акција и ја изнесува на површината каде потоа испарува, така што ви гарантира дека однадвор ќе останете суви.

Повеќе потење значи повеќе слабеење, затоа потете се повеќе

Научниот дизајн и компресија ви помагаат да го поправите држењето на телото и да го израмните и затегнете стомакот. Совршен е за вежбање или каква било физичка активност и може да се користи секојдневно. Неговите уникатни влакна и материјал произведуваат поголема компресија во абдоменот и половината што резултира со повеќе потење.

За да постигнете подобри резултати носете го секој ден, дури и ако не вежбате. Препорачуваме носењето на појасот да биде пропратено со здрава диета и добра хидратација.

Забрзајте го губењето на вишокот килограми

За да бидеме 100% сигурни во резултатот, ја збогативме понудата со термо крема чија основа е екстрактот од луто пиперче, со длабока продорна моќ, со што масното ткиво од поткожниот систем буквално ќе биде стопено. А за нашата крема да има два пати посилно дејство, ја додадовме и стреч термо фолијата за уште поголем ефект. Исто така, ви препорачуваме во нарачката да го додадете и Медобил чајот за слабеење и детоксицирање, составен од девет билни компоненти кои ќе ја забрзаат перисталтичната моќ на цревата, при што храната брзо ќе минува низ дигестивниот тракт, со што ќе се намали ресорпцијата на мастите, а воедно ќе се зголеми елиминацијата на вишокот течности.

Начин на одржување

Имајќи предвид дека продуктот е изработен од неотекс (комбинација од памук, ликра и микрогранулат од најлон), со него треба да се ракува внимателно - исто како да облекувате хулахопки - како не би настанало физичко оштетување. При облекувањето, особено внимавајте продуктот да не го поткачите со ноктите и грубата кожа на рацете и стапалата, како и со, доколку имате, испукани пети. Не нарачувајте помала големина од продуктот од онаа што реално ви одговара според обемот на вашите колкови и половината (погледнете ја табелата погоре), мислејќи дека така ќе имате посилен ефект, бидејќи може да настане пукање на материјалот кога ќе примените сила за да го облечете. Не се пере во машина за перење алишта туку се проплакнува на рака, во млака кон ладна вода, без триење. Ако се носи на кожа, потребно е да се проплакнува после секое носење бидејќи солта што ја содржи човечката пот може да го нагризе и уништи материјалот од кој е направен продуктот. Доколку се појави непријатна миризба, после извесно време носење, може при плакнењето да се аплицира сосема мала количина течен детергент за црна облека. Се остава да се суши природно, без директно изложување на извори на топлина.

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 1870
  • Бренд: Hot Shapers
  • Код на продуктот: HSHBU
  • Достапност: Има залиха
  • 650 ден.

Достапни опции

✓ Не сте сигурни која големина да ја изберете? Погледнете ги инструкциите:

Инструкции за избор на големина на Hot Shapers појас
Временска рамка за испорака
Доставата на нарачките се реализира за 5 работни дена преку Брза Пратка.
Дали може да се предомислам?
Продажбите се конечни и нерефундабилни. Ве молиме прочитајте повеќе.

Ознаки: појас, слабеење