Мени
Вашата кошничка

Сет Медобил Голд, антицелулит гел и Медобил чај за слабеење

Сет Медобил Голд, антицелулит гел и Медобил чај за слабеење
Сет Медобил Голд, антицелулит гел и Медобил чај за слабеење
Сет Медобил Голд, антицелулит гел и Медобил чај за слабеење
Сет Медобил Голд, антицелулит гел и Медобил чај за слабеење
Сет Медобил Голд, антицелулит гел и Медобил чај за слабеење
Сет Медобил Голд, антицелулит гел и Медобил чај за слабеење
Сет Медобил Голд, антицелулит гел и Медобил чај за слабеење
Сет Медобил Голд, антицелулит гел и Медобил чај за слабеење
Сет Медобил Голд, антицелулит гел и Медобил чај за слабеење
1,980 ден.
  • Код на продуктот: MG042
Прегледи: 1439
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ целата територија на државата чини 120 денари и се реализира за 2-3 работни дена.
Како да платам за нарачката? Плаќањето за пласираните нарачки на нашиот веб-сајт се врши со платежни картички или во готово при испорака на вашата пратка.
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на телефонот 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.

Медобил ГОЛД, Анти целулит гел и Слимси чај за слабеење

Производот Медобил Голд е препарат на база на мед, прополис, матичен млеч, Л-карнитин и билни екстракти. Доколку се конзумира според упатството за употреба, со него се постигнува ефективно слабеење или губење на килограмите, по еден килограм на три дена или максимум 10 килограми за еден месец.

Благодарение на неговиот 100% природен состав, овој производ смеат да го конзумираат деца со наполнети дванаесет години, доилки после навршувањето на четвртиот месец од периодот на лактација, лица со дијагностициран дијебетес (доколку не се на инјектирање на инсулин) и целата останата популација.

Медобил Голд може да се конзумира и само како додаток во исхраната, за подобрување на имуно-биолошкиот систем (имунитетот).

Какво е дејството на Медобил Голд?

Препаратот делува директно и секундарно на дигестивниот систем. Темелно ги прочистува цревните ресички, со што ја забрзува вибрацијата на самиот метаболички процес на оксидација и така директно делува на процесот на метаболичка детоксикација. Ваквото прочистување му помага на цревниот тракт, како и на осмотскиот и онкотскиот притисок да се избалансираат и постепено да го отстранат зголемениот липиден статус (масните резерви), со што на природен и здрав начин се постигнува слабеење.

Л-карнитинот (или витамин Б20) е најпознатиот и најбараниот природен елемент за слабеење во светот. Овој витамин игра значајна улога во човечкиот огранизам, но најпознато е неговото учество како носач на масните киселини низ страничните мембрани и митохондрии, каде се согоруваат и користат како извор на енергија.

Значи, доколку нема доволно Л-карнитин во нашето тело, мастите не се искористуваат за создавање енергија туку засилено се таложат во мускулите и кожата, со што телото станува млитаво, опуштено и дебело. Со дополнителен внес на хумана доза Л-карнитин, мастите на сосема здрав и природен начин се топат и претвораат во енергија, а телото станува цврсто, затегнато, витко и полно со енергија. Како природен додаток Л-карнитинот е сосема безбеден за конзумација кај деца, доилки, спортисти и стари лица, бидејќи го подига имунитетот, ја подобрува менталната способност и позитивното расположение, ги штити срцето, бубрезите, дигестивниот систем и целокупниот циркулаторен систем заедно со мускулатурата. Токму затоа Л-карнитинот ширум светот е попознат како природен еликсир за слабеење и беспрекорно здравје.

Конзументите, по завршување на третманот со Медобил Голд, добиваат здраво, витално и прочистено тело. Ефектот е траен, а килограмите не се враќаат.

Начин на употреба

Во 150 ml млака вода се раствора една кафена лажица (во лажицата да биде исполнет само вдлабнатиот дел) од Медобил Голд, добро се промешува и се пие голтка по голтка, во интервали од една минута или вкупно времетраење од 10 минути. На овој начин заменувате еден оброк дневно, оброкот е исклучиво вечерата, доручен и ручек земајте нормално без опструкција и селекција на исхраната. Последниот оброк можете да го конзумирате најдоцна до 17 часот. Медобил Голд како напиток го пиете два до три часа пред спиење.

Препораки за редовната исхрана

За времетраењето на Медобил Голд диетата препорачуваме исхраната да биде составена од зеленчук, овошје (посебно препорачуваме свеж ананас), супени производи (меѓутоа не од готови супи) и протеини. Течностите да се конзумираат два пати повеќе од вообичаено (чај од шипка, зелен чај, чај од нане и чај од магдонос). Исто така препорачуваме да не се конзумира храна која е приготвена во рафинирано масло (пржена), храна во која има зачини, храна во чиј состав влегува шеќерот и суровиот скроб (компир, ориз, леб од бело брашно).

Важна напомена

Препаратот не смеат да го конзумираат лица кои се алергични на мед или прополис, бремени жени, деца под дванаесет години, доилки до четири месеци лактација, лица со дијабет кои инјектираат инсулин, лица кои се на посебен медицински третман. Препаратот предизвикува зголемување на телесната тежина доколку се конзумира заедно со оброк.

Безбедност

Од Дирекцијата за храна е категоризиран како додаток во исхраната. Редовно се вршат анализи и испитувања во Ј.З.О. Завод за здравствена заштита - Скопје и е одобрен за конзумација. Одговара на правилникот за исправност и безбедност на храната. 100% македонски производ со ресурси од најчистите еколошки зони.


Медобил гелот за третман на целулит е подготвен од внимателно селектирани растителни екстракти од бршлен и силни антиоксиданси од гинко билоба и зелен чај. Растителните екстракти потпомагаат да се забрзаат метаболните процеси во деловите зафатени со целулит и воедно го забрзуваат процесот на елиминација на целулитот преку ослободувањето на токсините и задршката на течности од местата зафатени со целулит.

Препорачан начин на употреба

За побрз и поефективен резултат нанесувајте го гелот на свежо истуширана и влажна кожа. Нанесете го гелот на зафатените делови и масирајте сѐ додека целосно не се впие. Третирајте ги нозете, стомакот, колковите и  рацете со нежни кружни движења. Постапката правете ја наутро и навечер и бидете физички активни најмалку еден час со што ќе го забрзате разградувањето на целулитот и ослободувањето на токсините.


Чај за слабеење наменет за намалување на вишокот килограми. 100% природни продукти, со усовршена формула која гарантира резултати, а во чиј состав, меѓу останатите, влегуваат крушина, глуварче, анасон. Ослабете од 4 до 6 килограми за месец дена без никакви штетни последици по организмот.

Чајот се наметна како нужна потреба според барањата на конзументите бидејќи најголем проблем имаат со откажувањето на оброците доручек и ручек. Чајот го реши овој проблем со тоа што сега ќе можат да јадат, т.е. ќе можат да си го пружат задоволството да доручкуваат и ручаат, а чајот ќе го забрза процесот на варење на храната за три пати и нејзино исфрлање од организмот во наредните 8 до 10 часа. Чајот е 100% природна мешавина, составен од крушина, зајчев трн, корен од глуварче, сладок корен, камилица, сладок анасон и ајдучка трева. Се приготвува и пие половина час после оброците доручек и ручек.

Покрај ефектите на слабеење, овој чај ги забрзува метаболичките процеси, отстранува чувство на подуеност и задршка на гасови во дигестивниот систем, целосно ја елиминира појавата на затвор на столицата, со што постигнуваме редовно празнење на цревата или исфрлање на фецесниот продукт на секои дванаесет часа. Исто така, одлично делува во регулирање на работата на притисокот на осмоза и онкоза (притисоци одговорни за размена на течности, масти и токсини во кожниот систем) при чијшто дисбаланс се појавува паникулопатија (целулит). Чајот е единствен на пазарот чијшто состав е 100% природен, без додадени адитиви, конзерванси, вештачки бои, ароми или какви било други синтетизирани творби. Како таков е единствен и по тоа што е производ за слабеење, а притоа го подобрува здравјето на човекот и општата имунобиолошка состојба.

Најголем успех при секое држење диета не е само да ги симнете килограмите, туку и да го сочувате здравјето.

Начин на употреба и препорачана дневна доза

Чајот, го приготвувате на тој начин што една кафена лажичка преливате со 200 ml зовриена вода и ја оставате да отстои 10 минути во покриен сад. Свежо подготвениот чај се прие два пати на ден, 30 минути по доручекот и по ручекот, незасладен. Доколку не е поинаку препишано, се препорачува максимална дневна доза од еден литар чај во времетраење од еден месец, по што се препорачува пауза од две недели. Да не се надминува препорачаната максимална дневна доза.


Општ преглед
Состојки мед, прополис, матичен млеч, Л-карнитин и билни екстракти
Нето тежина 500 g
Производител Медобил Груп
Нутритивни вредности
Вода 9.660%
Протеини 2.060%
Редуктивни шеќери 69.240%
Вкупен инверт 72.520%
Вкупна енергетска вредност 1277.000 kJ / 305,000 kcal на 100 g
Енергетска вредност од шеќер 296,000 kcal/100 g
Енергетска вредност од протеини 8,450 kcal/100 g