Мени
Вашата кошничка

Магазин RSS Feed

11 мај Зеленчукот и опасностите од Хеликобактер
Natalija 0 1349
Хеликоптер бактер пилори е бактерија од родот Грам-негативни, спирални бактерии (спирохети) која живее во гаститичниот мукус кој ја обложува гастритичната мукоза (слузница). По едноставно кажано ова е..
21 мар. Цимет
Natalija 0 491
Мешавина од мед и цимет со векови наназад е потврдена лековита комбинација која може да лекува спектар од над 100 заболувања.Циметот е зачин кој се добива од внатрешната кора од дрвјата под родот цина..
21 мар. Придобивките од моќната комбинација на ѓумбир и мед
Natalija 0 353
Ѓумбирот како билка потекнува од јужниот дел на Азија (најголем производител во моментов е Индија) и се смета за еден од најздравите зачини на планетата. Од него се користи ризомот или долниот дел од ..
04 мар. Слабеењето при хипотиреоза е возможно
nesositel 0 6333
Хипотиреозата е метаболичко пореметување кое повеќе го погодува женскиот дел од популацијата отколку машкиот. Всушност, се работи за намалена функција на штитната жлезда до која доаѓа поради намалено ..
01 фев. Корисни совети за постпразнично слабеење
nesositel 0 4929
Ако сакате да ослабете после сезоната на празнично прејадување, не сте единствени. После дочекот на новата година и божиќните празници бројот на возрасни лица кои вежбаат е скоро двојно поголем. Водет..
20 декем. Зошто во зима се дебелееме и потешко слабееме?
nesositel 0 8460
Во овој дел од Земјата, зимите се најчесто ладни и снежни, па тука се новогодишните и божиќните празници, потоа и зимскиот распуст за учениците, исполнет со традиционалните зимски спортови како што се..
04 септ. Зошто е важно (и што) да јадете после долго џогирање
nesositel 0 5362
Вашата исхрана го содржи клучот на враќањето во форма. Имено, добрата исхрана со правата комбинација на хранливи материи може да ви помогне брзо да се соземете после напорно трчање. А доколку не јадет..
15 фев. Како да забележите дека вашето тело пати
nesositel 0 2413
На почетокот на секоја година, си даваме одредени ветувања самите на себе. Но најчесто ги кршиме повеќето веќе во вториот месец од годината. Ако сте решиле на почетокот на годинава дека ќе се вклучит..
17 јан. Зошто потешко слабееме како што старееме
nesositel 0 24835
Постојат научни причини зошто мажите и жените почнуваат да се дебелеат околу половината со влегувањето во средните години од животот и зошто им е сѐ потешко да ја задржат витката линија и да го симнат..
04 декем. Зимата пристигна, зајакнете го вашиот имунитет
nesositel 0 3551
Доаѓа времето на настинки, кивавици и грипови. Подобрете го вашиот имунитет и дочекајте ја зимата подготвени со Актив Лајф на Медобил Груп. Имунитетот е сложен одбранбен систем за заштита на организм..
04 декем. Совети за нега на вашата коса и скалпот во зима
nesositel 0 6598
Зимските месеци може да ја изложат вашата коса и скалпот на зголемен стрес. Еве неколку клучни совети и трикови за да ги одржите вашата коса и скалпот здрави во текот на зимата. Патем, ќе ви откриеме ..
03 декем. Како да се ослободите од злобниот целулит
nesositel 0 7473
Целулитот е појава која настанува во хипердермисот - третиот слој на кожниот систем - како нарушување меѓу балансот на притисокот на осмоза и онкоза. Тоа се два притисоци кои се одговорни за размена н..
Прикажани од 1 до 12 од вкупно 12 (1 страници)