Празници на број, килограми рој! Нашиот калкулатор на индекс на телесна маса (ИТМ) ќе ви открие дали имате здрава тежина или можеби е време за слабеење. Повеќе инфо »

Антицелулитен гел

Антицелулитен гел

Медобил гелот за третман на целулит е подготвен од внимателно селектирани растителни екстракти од бршлен и силни антиоксиданси од гинко билоба и зелен чај. Растителните екстракти потпомагаат да се забрзаат метаболните процеси во деловите зафатени со целулит и воедно го забрзуваат процесот на елиминација на целулитот преку ослободувањето на токсините и задршката на течности од местата зафатени со целулит.

Препорачан начин на употреба

За побрз и поефективен резултат нанесувајте го гелот на свежо истуширана и влажна кожа. Нанесете го гелот на зафатените делови и масирајте сѐ додека целосно не се впие. Третирајте ги нозете, стомакот, колковите и  рацете со нежни кружни движења. Постапката правете ја наутро и навечер и бидете физички активни најмалку еден час со што ќе го забрзате разградувањето на целулитот и ослободувањето на токсините.

Општ преглед
Состојки вода, глицерин, етанол, пропилен гликол, екстракт од лист на алое вера (aloe barbadensis), екстракт од бршлен (hedera helix), екстракт од гинко билоба, екстракт од зелен чај (camellia sinensis), карбомер, триетаноламин, парфем, 2 бромо - 2 нитропропан - 1,3 диол
Нето тежина 100 ml
Производител Медобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
Заштита од непожелни пораки
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 3208
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG001
  • Достапност: Има залиха
  • 230 ден.
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ цела Македонија чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Дали може да се предомислам? Сите продажби се конечни и нерефундабилни. Затоа информирајте се внимателно за производот пред да го нарачате.

Ознаки: медобил, антицелулит, гел, третман, целулит, бршлен, гинко билоба, зелен чај