Празници на број, килограми рој! Нашиот калкулатор на индекс на телесна маса (ИТМ) ќе ви открие дали имате здрава тежина или можеби е време за слабеење. Повеќе инфо »

Антицелулитен крем

Антицелулитен крем

Кремот за третман на целулит е подготвен од растителни екстракти од бршлен, гинко билоба, питомо нане и силни антиоксиданси од зелен чај. Растителните екстракти потпомагаат да се забрза процесот на елиминација на целулитот преку зголемување на ослободувањето на токсините од местата зафатени со целулит. Кремот помага во процесот на размена на материи во кожното и поткожното ткиво со што дава видливи резултати во намалување и спречување на процесот на појава на целулит.

Препорачан начин на употреба

За постигнување на најдобар резултат пожелно е кремот секогаш да го нанесувате на свежо истуширана кожа: првично нанесете тенок слој, почекајте 5 минути и нанесете уште еден подебел слој. Нанесете го кремот на зафатените делови со целулит од нозете, стомакот, колковите и рацете со нежни кружни движења, сѐ додека не се втрие и впие. За подобар и побрз ефект, постапката направете ја наутро и навечер и бидете физички активни најмалку еден час по нанесување на кремот, со што ќе го забрзате метаболизмот и размената на материи во клетките зафатени со целулит, како и ослободувањето на токсините од истите.

Општ преглед
Нето тежина 100 ml
Производител Медобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
Заштита од непожелни пораки
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 3049
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG002
  • Достапност: Има залиха
  • 280 ден.
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ цела Македонија чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Дали може да се предомислам? Сите продажби се конечни и нерефундабилни. Затоа информирајте се внимателно за производот пред да го нарачате.

Ознаки: медобил, антицелулит, крем, целулит, бршлен, гинко билоба, нане, зелен чај