Празници на број, килограми рој! Нашиот калкулатор на индекс на телесна маса (ИТМ) ќе ви открие дали имате здрава тежина или можеби е време за слабеење. Повеќе инфо »

Антицелулитно масло

Антицелулитно масло

Ова луксузно масло е одлично средство за третман на целулит и корекција на вишокот килограми. Подготвено е од природни екстракти и масла кои синергистички делуваат на активација на процесот на слабеење и намалување на целулитот со создавање на пријатно чувство на телото.

Главни состојки на маслото се екстракт од нане, рузмарин и кантарион и природни масла од пченка, бадем и маслинка.

Делување

Медобил антицелулитното масло има тројно дејство: тонира, затегнува и елиминира токсини. Веднаш ја омекнува и тонира кожата помагајќи ѝ да добие мазен и здрав изглед.

Препорачан начин на употреба

Медобил антицелулитното масло може да се употребува и како масажно масло и како масло за нега на тело. Како масло за масажа се нанесува на деловите од телото зафатени со целулит - проблематичните делови од телото - и се врши рачна масажа. Како масло за нега на телото се нанесува со кружни движења.

Општ преглед
Состојки овошно масло, бадемово масло, сончогледово масло, минерално масло, масло од гинко билоба, парфем
Нето тежина 120 ml
Производител Медобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
Заштита од непожелни пораки
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 3277
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG003
  • Достапност: Има залиха
  • 230 ден.
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ цела Македонија чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Дали може да се предомислам? Сите продажби се конечни и нерефундабилни. Затоа информирајте се внимателно за производот пред да го нарачате.

Ознаки: медобил, антицелулит, масло, третман, целулит, нане, рузмарин, кантарион, пченка, бадем, маслинка