Мени
Вашата кошничка
Првите 100 купувачи кои при пласирање нарачка преку нашиот веб-сајт ќе направат трансакција со платежна картичка добиваат подарок од нас!

Антицелулитно масло

Антицелулитно масло
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на телефонот 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
250 ден.
  • Залиха: Има залиха
  • Код на продуктот: MG003
Прегледи: 10740
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ целата територија на државата чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Како да платам за нарачката? Плаќањето за пласираните нарачки на нашиот веб-сајт се врши со платежни картички или во готово при испорака на вашата пратка.

Ова луксузно масло е одлично средство за третман на целулит и корекција на вишокот килограми. Подготвено е од природни екстракти и масла кои синергистички делуваат на активација на процесот на слабеење и намалување на целулитот со создавање на пријатно чувство на телото.

Главни состојки на маслото се екстракт од нане, рузмарин и кантарион и природни масла од пченка, бадем и маслинка.

Делување

Медобил антицелулитното масло има тројно дејство: тонира, затегнува и елиминира токсини. Веднаш ја омекнува и тонира кожата помагајќи ѝ да добие мазен и здрав изглед.

Препорачан начин на употреба

Медобил антицелулитното масло може да се употребува и како масажно масло и како масло за нега на тело. Како масло за масажа се нанесува на деловите од телото зафатени со целулит - проблематичните делови од телото - и се врши рачна масажа. Како масло за нега на телото се нанесува со кружни движења.

Општ преглед
Состојки овошно масло, бадемово масло, сончогледово масло, минерално масло, масло од гинко билоба, парфем
Нето тежина 120 ml
Производител Медобил Груп