Празници на број, килограми рој! Нашиот калкулатор на индекс на телесна маса (ИТМ) ќе ви открие дали имате здрава тежина или можеби е време за слабеење. Повеќе инфо »

Чај против болки при циклус

Прекинат Чај против болки при циклус

Чајот против болки при циклус на Медобил претставува моќна фитотерапија составена од микс на природни и чисти билки, во чиј состав се застапени: achillea, betula, аrtemisia, visci, peperminta, coriandrum. Од нивниот состав ќе го потенцираме големото количество на линалол, лимонен, пинен, борнеал, бетулинска и бетуларезинска киселина, тоникум, инулин, фитостерин, фосфати, нитрати, како и голема количина Ц и Б витамин. Тие имаат силно антиинфламаторно дејство, со што ја подобруваат циркулацијата на крвта и снабдувањето со кислород во телото (посебно во карличниот дел), се намалува времетраењето и јачината на контракциите, благо го загреваат телото, со што жената се релаксира, а интензитетот на болките бележи опаѓање и за пропишаниот период целосно ги снемува. Чајот се пие 7 дена пред месечниот циклус и првите два дена во циклусниот период.

Наш совет: За време на месечникот избегнувајте да конзумирате храна заситена со скроб, зачини и сахароза, како и да се избегнуваат сокови во кои има додадено CO2 (јаглероден диоксид). Пијте повеќе природни сокови и чиста вода. Практикувајте физичка активност, бидејќи помага во циркулацијата. Деновите кога настанува менструалниот циклус, вагиналното ткиво ја менува својата PH вредност, со што се намалува киселоста, што пак директно многу го зголемува ризикот од бактериски инфекции. Затоа ви препорачуваме за време на месечниот циклус да се воздржите од сексуалниот чин, бидејќи може лесно да дојде до ризична преносливост на генитална инфекција.

Безбедност: Редовно се вршат лабараториски и микробиолошки прегледи во Ј.З.О. Завод за здравствена заштита – Скопје и според испитаните параметри, примерокот целосно одговара на правилникот за општите барања за безбедност на храната и е одобрен за конзумација со А-тест бр. 07-710/21-03-2008.

Општ преглед
Состојки achillea, betula, аrtemisia, visci, peperminta, coriandrum
Нето тежина 100 g
Производител Медобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
Заштита од непожелни пораки
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 2008
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG017
  • Достапност: Прекинат
  • 350 ден.
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ цела Македонија чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Дали може да се предомислам? Сите продажби се конечни и нерефундабилни. Затоа информирајте се внимателно за производот пред да го нарачате.

Ознаки: медобил, чај, менструален циклус, болки