Мени
Вашата кошничка
Првите 100 купувачи кои при пласирање нарачка преку нашиот веб-сајт ќе направат трансакција со платежна картичка добиваат подарок од нас!

Чај против целулит

Чај против целулит
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на телефонот 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
370 ден.
  • Залиха: Има залиха
  • Код на продуктот: MG007
Прегледи: 10558
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ целата територија на државата чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Како да платам за нарачката? Плаќањето за пласираните нарачки на нашиот веб-сајт се врши со платежни картички или во готово при испорака на вашата пратка.
Забелешка: Производот е класифициран како додаток во исхраната, одговара на Правилникот за општите барања за безбедност на храната и е одобрен за конзумација.

Чајна мешавина која поволно дејствува во размената на материите во поткожниот систем. Се приготвува така што две супени лажици од чајната мешавина се преливаат се еден литар зовриена вода. Се покрива садот и се остава да отстои 20 минути. Притоа се промешува еднаш до два пати. Потоа се процедува и се пие незасладен. 

Препорачана дневна доза

Свежо подготвениот чај од Медобил билната мешавина се пие во текот на целиот ден, незасладен, шоља до две пред секое јадење. Максималната дневна доза од овој чај е еден литар. Не се препорачува за употреба при бременост, лактација, оштетувања или заболувања на бубрезите или црниот дроб и не смее да го конзумираат деца под 12 год.

Општ преглед
Состојки лист од коприва, лист од нане, лист од магдонос, лист од маточина, лист од бреза, цвет од хибискус, плод од шипка, цвет од босилек, корен од глуварче
Нето тежина 100 g
Производител Медобил Груп