Поради колективен годишен одмор, продажниот салон не работи. Во овој период нема да бидеме во можност да ги процесираме вашите нарачки пласирани преку нашата е-продавница.
Останете во тек со нашите промоции и заштедете!

Чај против целулит

Нема залиха Чај против целулит

Чајна мешавина која поволно дејствува во размената на материите во поткожниот систем. Се приготвува така што две супени лажици од чајната мешавина се преливаат се еден литар зовриена вода. Се покрива садот и се остава да отстои 20 минути. Притоа се промешува еднаш до два пати. Потоа се процедува и се пие незасладен. 

Препорачана дневна доза

Свежо подготвениот чај од Медобил билната мешавина се пие во текот на целиот ден, незасладен, шоља до две пред секое јадење. Максималната дневна доза од овој чај е еден литар. Не се препорачува за употреба при бременост, лактација, оштетувања или заболувања на бубрезите или црниот дроб и не смее да го конзумираат деца под 12 год.

Општ преглед
Состојкилист од коприва, лист од нане, лист од магдонос, лист од маточина, лист од бреза, цвет од хибискус, плод од шипка, цвет од босилек, корен од глуварче
Нето тежина100 g
ПроизводителМедобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
  • Прегледи: 1040
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG007
  • Достапност: Нема залиха
  • 350 ден.
Временска рамка за испорака
Доставата на нарачките се реализира за 2-3 работни дена преку Брза Пратка.
Дали може да се предомислам?
Продажбите се конечни и нерефундабилни. Ве молиме прочитајте повеќе.

Ознаки: медобил, антицелулит, чај, третман, целулит, коприва, нане, магдонос, маточина, бреза, хибискус, шипка, босилек, глуварче