Мени
Вашата кошничка

Чај за слабеење

Чај за слабеење
370 ден.
  • Код на продуктот: MG015
Прегледи: 622
Забелешка: Производот е класифициран како додаток во исхраната, одговара на Правилникот за општите барања за безбедност на храната и е одобрен за конзумација.
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ целата територија на државата чини 120 денари и се реализира за 2-3 работни дена.
Како да платам за нарачката? Плаќањето за пласираните нарачки на нашиот веб-сајт се врши со платежни картички или во готово при испорака на вашата пратка.
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на телефонот 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.

Билната мешавина за слабеење на Медобил помага во зголемувањето и забрзувањето на перистатичната моќ на цревата, при што храната побрзо минува низ системот за дигестија, со што се намалува ресорпцијата на хранливите материи, особено на мастите, а делува и на зголемување на елиминацијата на вишокот течности. Се приготвува така што една супена лажица од билната мешавина се прелева со 200 ml зовриена вода. Се остава да отстои 10 минути во покриен сад. Повремено се меша и потоа се процедува.

Препорачана дневна доза

Свежо подготвениот чај се пие до две шолји на ден, незасладен, после оброкот. Препорачлива максимална дневна доза од овој чај е до еден литар, во времетраење од еден месец, по што се препорачува пауза од две недели. Не се препорачува при бременост, при лактација, оштетувања или заболувања на бубрезите или црниот дроб и кај деца под 12 год.

Едно 100-грамско пакување од чајот за слабеење трае отприлика две недели. Со конзумација на производот можете да постигнете намалување до 3-4 килограми за месец дена.

Општ преглед
Состојки корен од крушина, корен од зајчев трн, корен од глуварче, слабок корен, лист од нане, цвет од камилица, плод од сладок анасон
Нето тежина 100 g
Производител Медобил Груп