Останете во тек со нашите промоции и заштедете!

Чај за слабеење

Ново -10% Чај за слабеење

Билната мешавина за слабеење на Медобил помага во зголемувањето и забрзувањето на перистатичната моќ на цревата, при што храната побрзо минува низ системот за дигестија, со што се намалува ресорпцијата на хранливите материи, особено на мастите, а делува и на зголемување на елиминацијата на вишокот течности. Се приготвува така што една супена лажица од билната мешавина се прелева со 200 ml зовриена вода. Се остава да отстои 10 минути во покриен сад. Повремено се меша и потоа се процедува.

Препорачана дневна доза

Свежо подготвениот чај се пие до две шолји на ден, незасладен, после оброкот. Препорачлива максимална дневна доза од овој чај е до еден литар, во времетраење од еден месец, по што се препорачува пауза од две недели. Не се препорачува при бременост, при лактација, оштетувања или заболувања на бубрезите или црниот дроб и кај деца под 12 год.

Општ преглед
Состојкикорен од крушина, корен од зајчев трн, корен од глуварче, слабок корен, лист од нане, цвет од камилица, плод од сладок анасон
Нето тежина100 g
ПроизводителМедобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
Ја наградуваме вашата доверба
Во декември, 10% попуст на сите продукти во производство на Медобил Груп.
Новогодишен попуст
Погледнете ги празничните промо пакети со кои заштедувате до 60%.
  • Прегледи: 426
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG015
  • Достапност: Има залиха
Побрзајте! Понудата истекува за:
  • 350 ден.
  • 315 ден.
Временска рамка за испорака
Доставата на нарачките се реализира за 2-3 работни дена преку Брза Пратка.
Дали може да се предомислам?
Продажбите се конечни и нерефундабилни. Ве молиме прочитајте повеќе.

Ознаки: медобил, слабеење, чај, корен од крушина, корен од зајчев трн, корен од глуварче, слабок корен, лист од нане, цвет од камилица, плод од сладок анасон