Мени
Вашата кошничка
Првите 100 купувачи кои при пласирање нарачка преку нашиот веб-сајт ќе направат трансакција со платежна картичка добиваат подарок од нас!

Маст против хемороиди

Маст против хемороиди
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на телефонот 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
Сакате да заштедите? Овој производ е достапен на акција во промотивен пакет со други производи. За да ги погледнете актуелните промотивни пакети, кликнете овде »
370 ден.
  • Залиха: Има залиха
  • Код на продуктот: MG008
Прегледи: 10534
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ целата територија на државата чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Како да платам за нарачката? Плаќањето за пласираните нарачки на нашиот веб-сајт се врши со платежни картички или во готово при испорака на вашата пратка.

Хеморбил кремот е гарантиранo ефикасно природно средство против надворешни и внатрешни хемороиди. Делувањето на мелемот е засновано на база на активни растителни екстракти кои имаат природни антисептични, антивоспални и антистетички особини.

Во својот состав содржи екстракти од лековити билки (босилек, липа, камилица) и ладно цедени масла (маслинка, бадем, сончоглед, лимон). Ладно цедените масла се богат извор на есенцијални омега 6 и 9 масни киселини кои потпомагаат во регенерација на клеточната обвивка. Етерното масло од лимон го смирува чувството на иритација и болка.

Препорачан начин на употреба

Кремот се нанесува на чиста и сува кожа во аналната регија, три пати на ден и по секое дефецирање (празнење на столицата) после извршен хигиенски акт.

Општ преглед
Состојки екстракти од лековити билки (босилек, липа, камилица) и ладно цедени масла (маслинка, бадем, сончоглед, лимон)
Нето тежина 100 ml
Производител Медобил Груп