Празници на број, килограми рој! Нашиот калкулатор на индекс на телесна маса (ИТМ) ќе ви открие дали имате здрава тежина или можеби е време за слабеење. Повеќе инфо »

Слиминг термо крем

Прекинат Слиминг термо крем

Слиминг термо кремот на Медобил е одлично средство за третман на целулит и корекција на вишокот килограми. Во неговиот состав влегуваат коприва, бозел, боровница и розова пиперка. Идеален за користење во комбинација со нашите препарати Медобил Слимс или Медобил Голд доколку сакате да го забрзате процесот на слабеење.

Начин на употреба

Кремот нанесете го на деловите од телото зафатени со целулит - „проблематичните делови од телото“ - и местата каде што има евидентно зголемена телесна маса, втријте го со помош на блага масажа, а потоа завиткајте го намачканото место со фолија, преку која ќе облечете топла облека. Оставете ја фолијата на телото до 40 минути. За тоа време може да се релаксирате или за подобри и побрзи резултати може да се движите, да шетате или да применувате лесни вежби. Постапката се применува 2-3 пати неделно.

Предупредување

Само за надворешна употреба. Не смее да се нанесува на отворени кожни рани, на кожа која се лупи, на места зафатени со какво било кожно заболување. Не смее да ја користат лица со многу осeтливи капилари, оштетени вени или какво било нарушување на крвотокот на нозете. Не смее да се нанесува на слузница или на места кои се со видлив надворешен оток и подлив. Ако ги допрете очите веднаш измијте ги со доволно количина на вода.

Општ преглед
Состојки коприва, бозел, боровница и розова пиперка
Нето тежина 50 ml
Производител Медобил Груп

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
Заштита од непожелни пораки
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 3712
  • Бренд: Медобил Груп
  • Код на продуктот: MG010
  • Достапност: Прекинат
  • 150 ден.
Временска рамка за испорака? Доставата на нарачките на домашна адреса низ цела Македонија чини 120 денари и се реализира за 2-5 работни дена.
Дали може да се предомислам? Сите продажби се конечни и нерефундабилни. Затоа информирајте се внимателно за производот пред да го нарачате.

Ознаки: медобил, антицелулит, слабеење, третман, целулит, крем, коприва, бозел, боровница, розова пиперка