Фоли Стронг лосион

Фоли Стронг лосион

Цена: 999 ден

Код на продуктот: MG014

Фоли Стронг лосионот против опаѓање на косата е прикладен за сите типови на коса, особено за оштетенa и боена коса. Лосионот содржи специјална растителна формула со биоактивни елементи кои содржат есенцијални нутритиенси. Лосионот делува стимулативно на скалпот, ја поттикнува активноста на клетките одговорни за раст на косата и ја регулира активноста на лојните жлезди. Во неговиот состав се содржани растителни екстракти од коприва, бел невен, див костен, рузмарин, бадем и орев.

Препорачан начин на користење:
За најдобри резултати се препорачува тоникот да се нанесе на чиста коса. Се нанесува рамномерно на коренот на косата и скалпот. Откако ќе се нанесе рамномерно, скалпот се масира со рамномерни благи кружни движења околу 5 минути. Се остава да делува до следното миење на косата.

НАРАЧАЈ

Опис на производот

Состојки растителни екстракти од коприва, бел невен, див костен, рузмарин, бадем и орев
Нето тежина 250ml
Производител Медобил Груп