Промоција
Фоли Стронг маска за коса

Фоли Стронг маска за коса

Цена: 199 ден

Код на продуктот: MG013

Фоли Стронг маската за коса е прикладна за сите типови на коса, особено за оштетенa, обоена и коса чиишто краеви лесно се кршат. Целосно го регенерира и обновува влакното, обезбедува чувство на сјај и леснотија при одржувањето, чешлањето и обликувањето на косата. Овој третман видно го намалува оштетувањето на влакното, со што на третираната коса ѝ го враќа природниот сјај, еластичност и волумен. Во неговиот состав се содржани растителни масла од авокадо, ориз, кокос, какао и млад орев кои овозможуваат потхранување на влакното. Медот, Д-пантенолот (витаминот Б5) и растителните екстракти и протеини помагаат во регенерирање и зацврстување на косата и во одржување на нејзиниот природен сјај. Д-Пантенол (витамин Б5) и растителните екстракти и протеини потпомагаат за зацврстување на косата и во одржување на природниот сјај.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Препорачан начин на користење Маската се нанесува на влажна коса која претходно е добро измиена и исплакнета од Фоли Стронг шампонот. Се нанесува рамномерно на косата и се остава да делува неколку минути. Се исплакнува темелно. За најдобри резултати следете го упатството и користете ја колекцијата на Медобил за третман на коса: Фоли Стронг шампон за коса и Фоли Стронг лосион против опаѓање на коса.
 

Состојки: Д-пантелон, мед, растителни масла од авокадо, ориз, кокос, какао и млад орев
Нето тежина: 250 мл
Производител: Медобил Груп