Anti stretch marks cream 3 in 1

Anti stretch marks cream 3 in 1

Цена: 990 ден

Код на продуктот: MG004

Anti stretch marks cream 3 in 1 против стрии е луксузен крем за нега и потхрана на кожа склона кон појава на стрии. Со редовното користење на овој крем против стрии, видно ќе ги намалите и отстраните стриите и значајно ќе ги намалите сите белези на вашето тело. Природните состојки и масла од кремот исто така делуваат и врз структурата на кожата така што ја омекнуваат, мазнат и влијаат на заздравувањето на лузните. Главни состојки на кремот се растителни масла од бадем, маслинка, сончоглед, невен, камилица, гинко билоба и зелен чај.

Препорачан начин на употреба:
Секое утро и навечер на свежо истуширана кожа нанесете го кремот на стомакот, задникот, колковите и градите и нежно втријте го во кожата. Погоден е за лица со нежна и осетлива кожа склона кон појава на стрии, бремени жени во тек на целата бременост, млади во период на брз раст и лица кои варираат во тежината. Со редовна и секојдневна употреба кожата ќе ја одржува потребната влажност и еластичност со што ќе се намали појавата на стрии, а веќе постоечките ќе станат помалку забележливи.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Состојки: растителни масла од бадем, маслинка,сончоглед,невен, камилица, гинко билоба и зелен чај.   
Нето тежина: 500 мл
Производител: Медобил Груп