Промоција
CelluBil чај/антицелулит

CelluBil чај/антицелулит

Цена: 399 ден

Код на продуктот: MG007

Чајна мешавина која поволно дејствува во размената на материите во поткожниот систем. Се приготвува така што две супени лажици од чајната мешавина се преливаат се еден литар зовриена вода. Се покрива садот и се остава да отстои 20 минути. Притоа се промешува еднаш до два пати. Потоа се процедува и се пие незасладен.

Препорачана дневна доза:
Свежо подготвениот CelluBil чај од Медобил билната мешавина се пие во текот на целиот ден, незасладен, шоља до две пред секое јадење. Максималната дневна доза од овој чај е еден литар. Не се препорачува за употреба при бременост, лактација, оштетувања или заболувања на бубрезите или црниот дроб и не смее да го конзумираат деца под 12 год.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Состојки: лист од: коприва, нане, маточина, магдонос, бреза, 
цвет од хибискус и цвет од босилек, плод од шипка, корен од глуварче.
Нето тежина:  100 г
Производител: Медобил Груп