Ново
Cardio Health (30cps)

Cardio Health (30cps)

Цена: 730 ден

Код на продуктот: NH007

CardioHealth е додаток во исхраната кој содржи екстракт од медведов лук, див лук (Allium ursinum L.) кој ги штити срцето и крвните садови, го намалува крвниот притисок и телесните масти.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Кардио Хелт не содржи траги од глутен, казеин, јајца, ореви или други алергени.
Не го надминувајте препорачаниот дневен внес на производот.
Производот е наменет за лица над 18 години.
Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.
Во случај на бременост, доење, земање терапија со лекови или во случај на медицински надзор, препорачуваме да се консултирате со лекар пред да земете каков било додаток во исхраната.
Начин на употреба: 1 до 2 капсули дневно, со оброк.
Чување: Да се ​​чува на суво и темно место на температура до 25°C, подалеку од дофат на деца.
Рок на траење: 2 години од датумот на производство, означен на амбалажата.
 

Содржина на пакувањето: 30 билни капсули
Состојки: Екстракт од див мечкин лук,црно семе, лист од маслинка,карбоксиметил целулоза и малтодекстрин.
Производител: Natura Health