Ново
Curcuma Health (60cps)

Curcuma Health (60cps)

Цена: 799 ден

Код на продуктот: NH005

Екстрактот Куркумин Хеалтх е додаток во исхраната кој содржи 500 mg чист куркумин, екстракт од куркума лонга со над 95% биоактивни куркуминоиди, носители на силни антиинфламаторни и антиоксидантни својства, збогатен со екстракт од мексиканско пиперче.
Редовната употреба на екстракт од куркума обезбедува:
• куркуминоиди, биоактивни молекули со научно докажано антиинфламаторно дејство за намалување на воспалението во телото, односно намалување на болката и отокот предизвикано од воспаление на зглобовите, мускулите и другите органи во телото;
• не содржи кортикостероиди, за 100% природни антиинфламаторни и аналгетски ефекти, за безбедна долготрајна употреба. Производот е наменет за смирување и регулирање на сите видови воспаленија, отоци и болки во телото, особено воспаление на сврзното ткиво, зглобовите или мускулите, го подобрува антиоксидативниот капацитет на телото и помага во борбата против малигните заболувања и воспалението на сите органи, особено воспаленијата, на цревата, крвните садови и простатата.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Куркума Хелт не содржи траги од глутен, казеин, јајца, ореви или други алергени. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес на производот.
Производот е наменет за лица над 18 години.
Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.
Во случај на бременост, доење, земање терапија со лекови или во случај на медицински надзор, препорачуваме да се консултирате со лекар пред да земете каков било додаток во исхраната.
Начин на употреба: 1 до 2 капсули дневно, со оброк.
Чување: Да се ​​чува на суво и темно место на температура до 25°C, подалеку од дофат на деца.
Рок на траење: 2 години од датумот на производство, означен на амбалажата.
 

Содржина на пакувањето: 60 билни капсули
Состојки: екстракти од куркума, црн бибер, карбоксиметил целулоза и малтодекстрин.
Производител: CurcumaHealth