Ново Популарно
GoRespiro KIDS 100ml – сируп за деца

GoRespiro KIDS 100ml – сируп за деца

Цена: 300 ден

Код на продуктот: IND004

  ГоРеспиро, сируп за деца.

Изработен од растителни екстракти и билни супстанци (смола од тимијан ,маракуја, видец, анасон, бршлен, кора од бор, која, ликопен прав).

Се ослободува дишењето, обезбедувајќи ефект на омекнување на грлото и дишните патишта, благотворно делуваат и во усната празнина со корисен ефект врз грлото и гласните жици.

Одличен производ за постковид период.
Производот е еден од најбараните во ковид пандемијата, докажан по својот делотворен ефект.НАРАЧАЈ

Опис на производот

Комплексот содржи билни екстракти наменети за респираторен систем.

Црниот бозел придонесува за одржување на респираторно здравје.

Борот има бенефитен ефект на респираторниот систем.

Тегавецот и белиот слез помагаат при олеснување на дишењето правејќи ефект на омекнато грло и дишни патишта.

Витаминот А, црниот бозели тегавецот придонесуваат за нормална фунција на имунолошкиот систем.

Начин на употреба: Производот е порепорачан кај деца од 3 годинии. Протресете го шишето пред употреба. Деца од 3-6 год. 5мл (1 мерна лажичка) 3 пати на ден, Деца од 6 год. и возрасни 5 мл (1 мерна лажичка) 4 пати на ден.
Да не се надмине препорачаната дневна доза.
Нето. 100мл.

 

Состав: Фруктоза, вода, боровинка џус, екстракт од плод на црн бозел(Sambucusnigra), екстракт од корен од бел слез (Althaea officinalis), екстракт од овошје од маракуја (Passifloraedulis), екстракт од видец (Euphrasiaofficinalis), екстракт од лисја од тегавец (Plantagolanceolata), бета- каротин (витамин А), конзерванс калиум сорбат, екстракт од прополис, ликопен во прав, екстракт од кора од бор (Pinussylvestris), екстракт од лисја од бршлен (Hedera helix).
Производител: Индивиа