Ново
NUTRAGEN COLLAGEN 500ml Колаген Тип 1

NUTRAGEN COLLAGEN 500ml Колаген Тип 1

Цена: 2.495 ден

Код на продуктот: PH003

  Придонесува за:

 • одржување на нормално сврзно ткиво, коски и мускули;
 • намалување на замор и исцрпеност;
 • нормално создавање на колаген;
 • нормална функција на имунолошкиот систем;
 • заштита на клетките од оксидативен стрес;
 • нормално функционирање на когнитивната,
 • психолошката и функцијата на нервниот систем;
 • одржување на нормална кожа, слузокожа, нокти и коса;
 • одржување на здрави заби, непца, коски и `рскавици.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

NutraGen Collagen 500 ml Течен колаген за пиење, со вкус на цреша. Додаток на исхрана со хидролизиран колаген тип I, хијалуронска киселина, витамини и минерали.

Содржи засладувачи.
Производот не содржи сол, квасец, пченица, соја, глутен и млечни производи.
Содржи рибин производ.

Начин на употреба: Еднаш дневно по една доза од 30 ml, на празен желудник, препорачливо е да се зема навечер пред спиење. Може да се зема нерастворено или растворено во половина чаша со вода. Да не се надминува дневната доза.

 • Да се чува на собна температура (15-20°С), на суво и ладно место, заштитено од сончева светлина.
 • Да се протресе добро пред употреба. После отворање да се чува во ладилник (2-8°С) и да се консумира во рок од еден месец.
 • Да се чува на места недостапни за деца.
 • Производот е наменет за возрасни.
 • Доколку сте бремена, доите, земате лекови или имате било каква медицинска состојба Ве молиме консултирајте се со здравствено лице пред да го земете овој производ.
 • Додатокот на исхрана не треба да се употребува како замена за разновидна и избалансирана исхрана.
 • Произведено во Финска за ФАРМАГЕН увоз-извоз ДООЕЛ