Популарно
PMS Health (30cps)

PMS Health (30cps)

Цена: 700 ден

Код на продуктот: NH004

  ПМС Хеалтх е додаток во исхраната наменет за женската популација која има потреба од регулирање на предменструалниот синдром, хормонални дисбаланси во текот на репродуктивниот период од животот, како и при влезот во пери-менопауза или менопауза, како и за жените кои имаат потреба од одржување на здравјето и функцијата на репродуктивниот систем.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

ПМС Хелт не содржи траги од глутен, казеин, јајца, ореви или други алергени.
Не го надминувајте препорачаниот дневен внес на производот.
Производот е наменет за лица над 18 години.
Во случај на бременост, доење, земање терапија со лекови или во случај на медицински надзор, препорачуваме да се консултирате со лекар пред да земете каков било додаток во исхраната.
Начин на употреба: 1-2 капсула дневно, со оброк.
Чување: Да се ​​чува на суво и темно место на температура до 25°C, подалеку од дофат на деца.
Рок на траење: 2 години од датумот на производство, означен на амбалажата.
 

Состојки: екстракт од витекс, перуанска мака, ашваганда, бисерок и ноќниче, карбоксиметил целулоза и малтодекстрин.
Количина: 30 билни капсули
Производител: Natura Health