Sinustrong balsam 100ml / сируп за деца

Sinustrong balsam 100ml / сируп за деца

Цена: 391 ден

Код на продуктот: IND011

  СИНУСТРОНГ балзамот содржи растителни екстракти наменети за унапредување на здравјето на горниот респираторен тракт и одржување на општиот одбрамбен телесен капацитет од штетните фактори на животната средина

Камилицата, тегавецот и борот го смируваат, го омекнуваат и влијаат поволно на горниот респираторен тракт

Црниот бозел и цветот од камената роза помагаат да зајакне имунитетот.


  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Употреба:
Протресете го шишенцето пред употреба.
Возрасни по 10мл (3 марни лажички) 3 пати на ден,
Деца од 5 год. по 5мл (1 мерна лажичка) 3 пати на ден, Деца од 3 год. по 2.5мл (½ мерналажичка) 3 пати на ден
Нето. 100мл.


 

Состав: Овошен сируп, вода, сок од дуња, ацерола (Malpighiaglabra) овошен сок, elder (Sambucusnigra) fruit extract, камилица (Matricariarecutita) екстракт од цвет, екстракт од зелен прополис, стабилизатор гума за џвакање од багрем, конзерванси калиумсорбат, цинк биглицинат, екстракт од лист од тегавец(Plantago major), сок во прав од црна ротквичка (Raphanussativus), екстракт од цвет на камена роза (Cistusincanus), екстракт од кора од бор (Pinussylvestris
Количина: 100 мл
Производител Индивиа