Snail Health (30срs)

Snail Health (30срs)

Цена: 690 ден

Код на продуктот: NH002

Препаратот е наменет за сите кои страдаат од артритис (гонартроза, коксартроза и други форми на остеоартритис и ревматоиден артритис), проблеми со лигаментите, тетивите, спорт и други повреди или дегенеративни промени во зглобовите. Исто така, им помага на луѓето кои имаат болести и повреди на 'рбетот и карлицата како што се ишијас, лумбаго, спондилоза и други болести.


  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Снаил Хелт е додаток во исхраната со екстракт од полжав, екстракти од Куркума и Босвелија, Бибер и витамин Ц.

Снаил Хелт не содржи траги од глутен, казеин, јајца, ореви или други алергени. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес на производот.

Производот е наменет за лица над 18 години.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Во случај на бременост, доење, земање терапија со лекови или во случај на медицински надзор, препорачуваме да се консултирате со лекар пред да земете каков било додаток во исхраната.

Начин на употреба: 1-2 капсула дневно, наутро на празен стомак со чаша вода.
Чување: Да се ​​чува на суво и темно место на температура до 25°C, подалеку од дофат на деца.
Рок на траење: 2 години од датумот на производство, означен на амбалажата.

 

Состав:  Екстракти од полжав (Snail Extract), Куркума, Босвелија, Бибер, Витамин Ц, Карбоксиметил целулоза и Малтодекстрин.
Количина: 30 билни капсули
Производител: Natura Health