Ново
АЛОЕ РОЈАЛ 0,5 Л

АЛОЕ РОЈАЛ 0,5 Л

Цена: 995 ден

Код на продуктот: NT005

  Редовниот внес на Алое Ројал помага во:
• подобрување на имунитетот и одржување на имуната функција на организмот;
• поддршка во спречување на развојот на инфекции на дишните патишта предизвикани од патогени микроорганизми;
• подобрување на нивото на енергија, сила и виталност на организмот

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Алое Ројал е додаток на исхраната со 100% гел од алое (сертифицирано органско алое од видот Barbadensis Miller) и матичен млеч, збогатен со мед, прополис и екстракт од мајчина душичка.

Алое Ројал е наменет за сите лица, деца над 3 годишна возраст и возрасни кои имаат потреба од зајакнување и одржување на имунитетот, деца и лица со послаб имунитет склони кон чести настинки и инфекции, деца и лица со прележани воспаленија на бели дробови, постари изнемоштени лица со хронични болести, после операции.

Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 5-20мл, 1-3 пати на ден пред oброк, зависно од потребите и состојбата