Анти Миг

Анти Миг

Цена: 350 ден

Код на производ: PRF07

Ролон со мешавина на смирувачки и релаксирачки масла од лаванда, рузмарин и нане, помагаат во ублажување на мигрена и главоболка и го намалува стресот.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Релаксирачно и седативно дејство на Лавандата промовира мир и удобност намалувајќи ја главоболката. Рузмаринот е познат по своите антиинфламаторни и аналгетски моќи, со што го редуцира стресот, ја намалува болката и ја подобрува циркулацијата. Маслото од нане содржи ментол кој помага во релаксација на мускулите и опуштање на интензивни мигренозни болки.

  Употреба: За надворешна употреба. Мала количина се нанесува директно на слепоочницата, на преден дел на челото, и на задната страна на вратот, избегнуваќи го пределот околу очите.
Пакување: 10 мл
Производител: Hemani International KEPZ Karachi Pakistan