Органски мача чај во прав (50гр.)

Органски мача чај во прав (50гр.)

Цена: 409 ден

Код на производот: BIO02

  • Чајот мача му помага на телото да согорува повеќе калории, што значи дека ги отстранува вишокот килограми. 
  • Го забавува стареењето.
  • Го подобрува имунитетскиот систем.  


НАРАЧАЈ

Опис на производот

Состав: 100% органски ливчиња прав. Употреба: ½ до 1 кафена става во 1 шоља со вода загреана промешува и се остава кратко засладува по вкус. За збогатен вкус може да се додаде свежо цеден сок од лимон или ѓумбир. Потекло: Кина. Не содржи ГМО. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14,Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 65% влажност) место. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.