SnailBil tonic

SnailBil tonic

Цена: 950 ден

Kод на производ: SB002

SnailBil tonic е додаток во исхраната, наменет за секојдневна употреба, на база на природни екстракти, Екстракт од полжав, Екстракт од Куркума Лонга, Екстракт од Индиски Темјан, Бибер, Витамин Ц (Аскорбинска Киселина), Шумски Мед.
Пакување: 500ml

НАРАЧАЈ

Опис на производот

Основен Состав: Екстракт од полжав, Екстракт од Куркума Лонга, Екстракт од Индиски Темјан, Бибер, Витамин Ц (Аскорбинска Киселина), Шумски Мед, Вода. Останати состојки: Лимонска киселина, Ксантан, Натриум Бензоат и Калиум Сорбат. Производ на база на природни екстракти, истиот е наменет за сите кои страдаат од мускулни болки или имаат било какви повреди на зглобовите коските и мускулите, витаминот Ц ја помага продукцијата на колаген. Со редовна употреба може да се спречат болките и воспаленијата и да се овозможи постепено обновување на оштетените зглобови и враќање на нивната функција. Начин на употреба: 2-3 дози по 20ml на ден, најмалку 20 минути пред или по оброк. Производот да се чува настрана од дофат на деца. Да не се надминува дневно препорачаната доза. Додатоците на исхраната не преставуваат замена за разновидна исхрана.