CurcumBil tonic

CurcumBil tonic

Цена: 950 ден

Код на производот: CB002

CurcumBil добиен од Curcuma Longa екстракт со 95% куркуминоиди и екстракти од Ѓумбир, Рузмарин и Бибер.
Пакување: 500ml.

НАРАЧАЈ

Опис на производот

Основен состав: Екстракти од Куркумин (Curcuma Longa Extract with 95% Curcuminoids), Ѓумбир (Zingiber Officinale), Рузмарин (Salvia Rosmarinus), Црн бибер (Piper Nigrum) и Вода. Подобрувачи на вкус: Stevia (засладувач), Природна рузмарин арома (<0.1%), Ксантан Гума (згуснувач, регулатор на текстура) Конзерванси: лимонска киселина натриум бензоат, калиум сорбат (<0.1%) Активните состојки, во комбинација со модерната технологија има антиинфламаторно дејство и помага за одржување на вашето здравје. Начин на употреба: 2-3 дози по 20ml на ден, најмалку 20 минути пред или по оброк. Производот да се чува настрана од дофат на деца. Да не се надминува дневно препорачаната доза. Додатоците на исхраната не преставуваат замена за разновидна исхрана.