Останете во тек со нашите промоции и заштедете!

Revoflex Xtreme

Revoflex Xtreme

Revoflex Xtreme е фантастична справа за затегнување и обликување на целото тело. Со негова помош, брзо и лесно ќе ја постигнете совршената линија.

Процесот на подготвување и одење во теретана понекогаш е заморно. Затоа, донесете ја вашата теретана дома и вежбајте со револуционерниот Revoflex Xtreme!

Затегнете ги мускулите и обликувајте го телото за само 5 минути вежбање дневно. Овој уред има две растегливи пружини со кои можете да вежбате двонасочно, напред и назад. Постојат 6 различни нивоа и 44 различни вежби кои можете да ги правите на него. Прилагодете го тренингот на вашето тело!

Ги дефинира стомачните мускули, градите, грбот, рамената, рацете и бутовите. Идеален за секој дел од телото! Во пакувањето доаѓа торба и упатство за употреба.

Може да се смета за унапредување на класичното „тркало“ за стомачни мускули - едноставен уред кој се користи со децении за вежбање на горниот дел од телото. За разлика од тркалото, кое како предуслов бара добра физичка форма, Revoflex Xtreme е справа од понова генерација која гарантира значајни резултати без голем физички напор.

Благодарение на иновативната двонасочна технологија, движејќи го телото напред еластичните пружини ја зголемуваат тензијата, со што се зголемува интензитетот на вежбањето. Тензијата се одлободува полека, додека еластичните пружини се принудени да се повлечат, дозволувајќи му на телото лесно и без напор да се врати назад во почетната позиција. Revoflex Xtreme ви асистира во вежбањето како вистински личен тренер - дава отпор кога телото се движи напред и „помош“ при враќање во почетната позиција.

Revoflex Xtreme делува на стомачните мускули - горните, средните и долните, и во исто време на мускулите на торзото, држејќи ги во постојан и континуиран напор. Неговиот уникатен дизајн ви овозможува да се движите и странично, за разлика од сите останати справи за вежбање кои воглавно овозможуваат едно движење напред/назад.

На тој начин страничните мускули можете да ги развиете и самите и да постигнете навистина неверојатни резултати. Revoflex Xtreme исто така овозможува и вежбање на задникот, внатрешните/надворешните бутови, градите, рамената, рацете и грбот. Помага при согорувањето на калориите и со тоа во губењето тежина и сантиметри

Со Revoflex Xtreme резултатите се загарантирани, за пократко време и со помалку напор отколку кај кои било други конвенционални вежби.

Лесен е, можете да го носите со вас каде и да одите и не зафаќа многу простор. Нуди повеќе од 40 различни вежби наменети за 90% од мускулите на телото.

Општ преглед
Димензии13 x 41.5 x 14.6 cm
Нето тежина0.9 kg
Максимална тежина на корисникот100 kg

Напиши рецензија

Забелешка: HTML не се преведува!
    Незадоволително           Одлично
За да направите телефонска нарачка, потребно е да се јавите на 078 46 46 46. Притоа ги кажувате вашето име и презиме, адреса за достава и телефон за контакт.
  • Прегледи: 907
  • Код на продуктот: RXRWM
  • Достапност: Има залиха
  • 1,190 ден.
Временска рамка за испорака
Доставата на нарачките се реализира за 5 работни дена преку Брза Пратка.
Дали може да се предомислам?
Продажбите се конечни и нерефундабилни. Ве молиме прочитајте повеќе.

Ознаки: справа, вежбање, фитнес, тело, мускули, слебеење