Ново
Afro Health (30cps)

Afro Health (30cps)

Цена: 690 ден

Код на продуктот: NH006

  AfroHealth е додаток во исхраната кој содржи екстракти од африканска слива (Prunus Africana Extract).
Африканската слива е природен извор на бета-ситостерол, супстанца која го спречува претворањето на тестостеронот во друга хормонална форма и на тој начин го одржува нивото на тестостерон на оптимално ниво.
Така, африканската слива помага во:
• Постигнува ерекција
• Одржувајте ерекција
• Ја зголемува желбата за секс
Редовната употреба на африканската слива го поттикнува зголемениот проток на крв во еректилното ткиво на гениталиите и на тој начин го подобрува квалитетот и времетраењето на ерекцијата.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Афро Хелт не содржи траги од глутен, казеин, јајца, ореви или други алергени.
Не го надминувајте препорачаниот дневен внес на производот. Производот е наменет за лица над 18 години.
Во случај на земање терапија со лекови или во случај на медицински надзор, препорачуваме да се консултирате со лекар пред да земете каков било додаток во исхраната.
Начин на употреба: 1-2 капсули, 30 минути пред активноста.
Чување: Да се ​​чува на суво и темно место на температура до 25°C, подалеку од дофат на деца.
Рок на траење: 2 години од датумот на производство, означен на амбалажата.
 

Состојки: Екстракти од Африканска слива, Трибулус, Епимедиум, Ашваганда, Женшен, Карбоксиметил целулоза и Малтодекстрин.
Нето тежина: 30 билни капсули
Производител: Natural Health