Останете во тек со нашите промоции и заштедете!

Neckline Slimmer -64%
Со Neckline Slimmer елиминирајте го подбрадокот, повратете ја вашата самодоверба и изледајте помладо..
690 ден. 250 ден.
Прибор за белење на забите -58%
Овој висококвалитетен продукт ви го овозможува најновиот метод за белење на забите што можете да го ..
590 ден. 250 ден.
Четка за исправување на коса -35%
Косата вообичаено се витка во текот на ноќта додека спиете, па сѐ што треба да направите е да ја исч..
999 ден. 650 ден.
Мрежа за бањање -61%
За одржување на хигиената на кожата на телото ви ја препорачуваме оваа мрежа за бањање со врвка за з..
99 ден. 39 ден.
Капи за туширање -62%
Поширокиот отвор и поголемите димензии на оваа капа за туширање ѝ овозможуваат на вашата коса целосн..
180 ден. 69 ден.
Медобил Слимс -48% Нема залиха
Медобил Слимс е 100% природен препарат - на база на мед, прополис, матичен млеч, цимет, лен, рен, ѓу..
2,500 ден. 1,290 ден.
Медобил Голд -40%
Производот Медобил Голд е препарат на база на мед, прополис, матичен млеч, Л-карнитин и билни екстра..
1,980 ден. 1,190 ден.
Hot Shapers појас -71%
Овој елегантен и удобен појас за половина е дизајниран за беспрекорно да се прилагоди на вашето тело..
650 ден. 190 ден.
Hot Shapers хеланки -66%
Однесете го вашето фитнес патување на следното ниво и препотете го вашиот пат на враќање во форма. H..
850 ден. 290 ден.
Revoflex Xtreme -34%
Revoflex Xtreme е фантастична справа за затегнување и обликување на целото тело. Со негова помош, бр..
1,190 ден. 790 ден.
Антицелулитен гел -26%
Медобил гелот за третман на целулит е подготвен од внимателно селектирани растителни екстракти од бр..
230 ден. 170 ден.
Антицелулитно масло -30%
Ова луксузно масло е одлично средство за третман на целулит и корекција на вишокот килограми. Подгот..
230 ден. 160 ден.
Антицелулитен крем -25%
Кремот за третман на целулит е подготвен од растителни екстракти од бршлен, гинко билоба, питомо нан..
280 ден. 210 ден.
Лифтинг лосион Нема залиха
Исклучителната комбинација на екстракти и други активни состојки ја подобруваат циркулацијата, со шт..
230 ден.
Крем против стрии -30%
Кремот на Медобил против стрии е луксузен крем за нега и потхрана на кожа склона кон појава на стрии..
270 ден. 190 ден.

Повеќе од 15 години со Вас

Производите на Медобил веќе долго опстојуваат на пазарот поради нивниот бескомпромисен квалитет и довербата која ја уживаат кај потрошувачите. Сите се 100% природни препарати со ресурси од најчистите еконолошки зони, на нив редовно се вршат анализи и испитувања од релевантните здравствени установи и се одобрени за конзумација.

Најнови објави во магазинот
Зошто е важно (и што) да јадете после долго џогирање

Зошто е важно (и што) да јадете после долго џогирање

stojkovikj 04/09/2018 0
Вашата исхрана го содржи клучот на враќањето во форма. Имено, добрата исхрана со правата комбинација на хранливи материи може да ви помогне брзо да се...
Прочитај повеќе
Како да забележите дека вашето тело пати

Како да забележите дека вашето тело пати

stojkovikj 15/02/2018 0
На почетокот на секоја година, си даваме одредени ветувања самите на себе. Но најчесто ги кршиме повеќето веќе во вториот месец од годината.Ако сте ре...
Прочитај повеќе
Зошто потешко слабееме како што старееме

Зошто потешко слабееме како што старееме

stojkovikj 17/01/2018 0
Постојат научни причини зошто мажите и жените почнуваат да се дебелеат околу половината со влегувањето во средните години од животот и зошто им е сѐ п...
Прочитај повеќе
Зимата пристигна, зајакнете го вашиот имунитет

Зимата пристигна, зајакнете го вашиот имунитет

stojkovikj 04/12/2017 0
Доаѓа времето на настинки, кивавици и грипови. Подобрете го вашиот имунитет и дочекајте ја зимата подготвени со Актив Лајф на Медобил Груп.Имунитетот ...
Прочитај повеќе
Совети за нега на вашата коса и скалпот во зима

Совети за нега на вашата коса и скалпот во зима

stojkovikj 04/12/2017 0
Зимските месеци може да ја изложат вашата коса и скалпот на зголемен стрес. Еве неколку клучни совети и трикови за да ги одржите вашата коса и скалпот...
Прочитај повеќе
Како да се ослободите од злобниот целулит

Како да се ослободите од злобниот целулит

stojkovikj 03/12/2017 0
Целулитот е појава која настанува во хипердермисот - третиот слој на кожниот систем - како нарушување меѓу балансот на притисокот на осмоза и онкоза. ...
Прочитај повеќе