Ново
Superberry Helath (60cps)

Superberry Helath (60cps)

Цена: 750 ден

Код на продуктот: NH003

Овој производ служи за намалување на шеќер во крвта, масти, триглецериди, LDL лошиот или севкупниот холестерол во крвта, особено препорачлив кај луѓе кои акомулираат оксидативен стрес.
 
НАРАЧАЈ

Опис на производот

Супербери Хелт не содржи траги од глутен, казеин, јајца, ореви или други алергени. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес на производот.

Производот е наменет за лица над 18 години.

Во случај на бременост, доење, земање терапија со лекови или во случај на медицински надзор, препорачуваме да се консултирате со лекар пред да земете каков било додаток во исхраната.

Начин на употреба: 2 до 3 капсули на ден, пред или после оброк.

Чување: Да се ​​чува на суво и темно место на температура до 25°C, подалеку од дофат на деца.

Рок на траење: 2 години од датумот на производство, означен на амбалажата.


 

Состав:  Екстракти од Дива боровинка, Црно Гоџи бери, Плод од Црн Бозел, Акаи бери, Аронија, Карбоксиметил целулоза и Малтодекстрин.
Количина: 60 билни капсули
Производител: Натура Хеалтх