Популарно
Гел Dr.Pimple

Гел Dr.Pimple

Цена: 590 ден

Код на производот: PRF09

Гел Dr.Pimple е гел за лице кој има иновативна формула која се бори против акни, дамки, црни глави и прекумерна секреција на себум. Гелот го контролира лачењето на себум и спречува создавање на митисери и акни, ефикасен е и за намалување на пигментот на меланин со помош на моќта на есенцијалните масла.

  НАРАЧАЈ

Опис на производот

Состав: Алое Вера, глицерин, триетаноламин, масло од еукалиптус, масло од Цитронела, масло од пченичен микроб, масло од лимонова трева.

Употреба: На претходно исчистено и суво лице, се нанесува тенок слој од Др. Пимпл гел 2 до 3 пати на ден.

Пакување: 25гр.

Произведувач: Kudos Laboratories India